Žavūs „Ladies Go“ dalyvių ekipažai, žymūs Lietuvos lenktynininkai, „SERES“ elektromobilių slalomas ir kareiviškos rungtys

Savaitgalį  Druskininkuose ir Lazdijuose startavo „SERES Nacionalinių Vairuojančių Moterų Varžybų 2021“ pirmasis etapas orientacinis-pramoginis ralis „Ladies Go Karys-Lenktyninkas“, kuris sutraukė 50 ekipažų iš skirtingų Lietuvos miestų. Tarp dalyvių ir žinomi lenktynininkai Vaidotas Žala, Rokas Baciuška, Giedrius Notkus, Ramūnas Čapkauskas bei kiti, rašoma pranešime.

Ralio startas ir finišas buvo prie Druskininkuose įsikūrusios „Snow arenos“,  dalyviai keliavo pagal kelio knygą ne tik šiose apylinkėse, bet ir po Lazdijų kraštą, maršruto ilgis daugiau kaip 150 km. Buvo integruotos ne tik vairavimo rungtys – Snow Kart kartingais ar slalomas su Seres elektromobiliu, bet ir kultūrinės, karinės užduotys. Finišą vainikavo įspūdingas dalyvių automobilių paradas Druskininkų gatvėmis.

Dar prieš startą, vienos įskaitos dalyvių laukė nemažai staigmenų, tai Ladies Go + Karys arba Lenktynininkas dalyvės, kurios sužinojo, kuris vyrukas visą dieną važiuos kartu ir padės įgyvendinti ne tik maršrutą, bet ir užduotis. Giedriaus Notkaus žmona Kristina paklausus, kurio lenktynininko ar kario nenorėtų išsitraukti, parodė pirštu į savo vyrą, tačiau sėkmė jos ekipažui lėmė jauną ir perspektyvų lenktynininką Julių Adomavičių. Šioje įskaitoje važiavo ir lenktynininkai Vaidotas Žala, Rokas Baciuška, vienintelis išdrįsęs karys Donatas Stravinskas, verslininkas, TV vedėjas, blogeris, lenktynininkas Jurgis Adomavičius, ilgametis lenktynininkas Renaldas Šeinauskas, Paulius Novakas, šmaikštusis lenktyniaujantis ūkininkas Petras Šiaučiūnas, Titas ir Ramūnas Čapkauskai ir Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Egidijus Janavičius, kuris pasidalino savo įspūdžiais:  „Važiuojant atsirado azartas, todėl buvo labai smagu. Džiaugiuosi, kad burtu keliu mane išsitraukė ,,AAAguonėlių“ ekipažas, kurį sudarė mama ir dvi dukros. Jos buvo puikiai viską susistygavusios: kas vairuoja, kas naviguoja, kas laiko kontrolę vykdo, kas atsakinėja į klausimus. Man patikėjo šaudymo ir granatos metimo rungtis. Taip išėjo, kad komandoje tapau ,,silpnąja grandimi“, nes dėl užsikirtusio ginklo gaiduko paleidau šešis vietoj penkių šūvių ir nepataikiau vienos granatos, dėl ko anuliavosi visas rungties rezultatas. Kartu su manimi dalyvavo ir keturmetis sūnus Matas, kuris nors šiek tiek pavargo, bet pilnas pačių geriausių įspūdžių“.

Ladies Go + Karys arba Lenktynininkas įskaitoje trečia vieta atiteko ,,Sidabrinių panterų“ekipažui Renatai Guščei, Violetai Kulbokaitei ir Birutei Stankienei, jos važiavo kartu  su Roku Baciuška, antroji – druskininkietėms „Bičiukėms“ Andželikai Visockaitei – Juknevičienei, Giedrei Abromavičienei, Jelenai Delsnienei ir Daliai Skausmenienei, jų ekipažo gretose važiavo Petras Šiaučiūnas, šios įskaitos nugalėtojomis tapo „Faina team“ ekipažas: Lina Kudrickė, Rūta Žilionytė ir Raimonda Sitavičė, joms tądien asistavo lenktynininkas Renaldas Šeinauskas. 

Antrajame ,,Ladies Go“ sezone dalyvaujanti Rūta Žilionytė su komanda ,,Faina team“ džiaugėsi iškovotais rezultatais.  ,,Po karantino labai buvom išsiilgusios ir judesio, ir pramogų, todėl nusprendėm, kad šios varžybos puikiai tinka sezono atidarymui. Pradžioje tiesiog planavom gerai praleisti laiką, bet, kai patenki į varžybų aplinką, pradedi kovoti dėl rezultato. Žiūrim į taures ir negalim patikėti, kad pavyko laimėti, labai laimingos esam, visiška euforija! Paradoksalu, kad pernai prieš orientacinį – pramoginį ralio etapą Elektrėnuose, būtent į Renaldą Šeinauską kreipiausi dėl patarimų, kaip susitvarkyti su ,,kelio knyga“.  O šiose varžybose burtu keliu būtent jį ir išsitraukėm! Jis daug prisidėjo prie gerų rezultatų patardamas ne tik, kaip naviguoti, bet ir susitvarkydamas su šaudymo bei granatos metimo užduotimis. Labai susidraugavom ir planuojam važiuoti Renaldą palaikyti ,,Aurum 1000km” lenktynėse, kur jis sieks naujų rekordų.

Be šios išskirtinės įskaitos varžybose buvo Ladies Go green, Pro, Porų, Karys-Lenktyninkas civilių ir karių, Šeimų. Nugalėtojams taures įsteigė Druskininkų ir Lazdijų rajonų merai, kurias patys ir įteikė. 

Druskininkų meras Ričaradas Malinauskas teigė, jog tiek Druskininkai, tiek Lazdijai yra ta vieta, kur galima organizuoti įvairias varžybas ir auto sporto renginių čia vyksta nemažai. Tačiau kiekvienos varžybos yra labai svarbios miestui, nes tai šventė ne tik vietiniams gyventojams, bet ir svečiams. ,,Sveikinu visus dalyvius, kiek žinau startavusių ir finišavusių skaičius sutapo, tai – puiki žinia auto sporte!” – juokavo meras ir su džiaugsmu įteikė nugalėtojams Druskininkų savivaldybės įsteigtas taures.

Viena iš šio sezono varžybų naujovių – Green klasė, kurioje startavo mažiau patirties turintys ekipažai. Trečią vietą šioje įskaitoje laimėjo „Forum ladies“ – Dovilė Pilipavičienė, Raminta Kerulytė, Lina Biekšaitė ir Neringa Aukštuolytė iš Vilniaus, antrąją – ,,Juodosios kosmonautės“ iš Elektrėnų – Raimonda Neretina, Migle Škadauskaitė, Sandra Kavaliauskaitė ir Kamilė Šatavičiūtė, o pirmąją – ,,Lighthouse Klaipėda“ ekipažas: Eglė Stebulienė, Laura Telksnienė ir Gintarė Selenytė.

Lazdijų merė Ausma Miškinienė džiaugėsi, kad karantino sąlygos leido susitikti, nes varžybos sutraukė daug žiūrovų ir suteikė puikų emocijų, kurių visiems taip reikia! „Organizatoriai sukūrė nuostabią šventę ir neabejotinai ralis nepaliko abejingų. Esu tikra, kad jis sugrįš ir į Lazdijus, ir į Druskininkus. Sveikinu visus su kurorto atidarymo švente!“ – per apdovanojimus sakė Lazdijų merė iš kurios rankų taures gavo ir ,,Ladies Go porų“ įskaitos laimėtojai, tarp kurių net 2 Lazdijų krašto ekipažai: trečią vietą iškovojo ,,Redakcijos Dzūkų žinios Capsule.lt“ komanda su Darium Brindza ir Rūta Margelyte – Brindziene, antrąją – „Born for rally“ su Algirdu Gedminu  ir Vilija Motiejūnaite – Gedmine ir pirmąją ,,LauryPaz“  su Laura Sapiegaite ir Povilu Juknevičiumi.

Vienas iš organizatorių, Stasys Tarailė, kuris jau ne pirmus metus rengia ,,Kario lenktyninko“ varžybas džiaugėsi, jog kartu su „Ladies Go“ pavyko padaryti ne tik puikią pramoginių, bet ir sportinių rungčių dalį: „Ypatingai smagu, kai dalyvių tarpe važiuojantys profesionalai, kurie dalyvauja ir Lietuvos ralio čempionate, pastebi ir pagiria už labai tiksliai parengtą „Kelio knygą“. Šį savaitgalį vyko kiti auto sporto renginiai, todėl buvo sudėtinga surinkti profesionalią teisėjų komandą, tačiau sulaukėm iš varžybų dalyvių labai daug gerų emocijų bei atsiliepimų ir tai yra pats brangiausias atlygis organizatoriams už pastangas!” – sako Stasys. 

„Karių ir civilių“ įskaitoje trečia vieta atiteko ,,Bella Chiao“ ekipažui su Giedriumi Lelevičiumi bei Armandu Fedoravičiumi ,  antroji – ,,Vilkšunio“ komandai su Mantvydu Kylioku  ir Kestučiu Butkumi, o pirmoji – „Geležinėms garažo gazelėms“ su Virginija Kėdžiūte ir Ieva Želvyte. Šeimų įskaitoje trečią vietą iškovojo ,,NumbNuts“ su Vilma Šliurpaite ir Edmundu Ražansku, antrąją ,,Autoralio“ ekipažas su Šarūne ir Vytautu Ožiūnais, o pirmąją – ,,Grybautojai“ su Karolina Staniulyte ir Gedu Maslausku. 

„SERES“ prekės ženklą Baltijos šalyse ir Lenkijoje atstovaujanti įmonė „Busnex“ tapo ne tik Nacionalinių Vairuojančių Moterų Varžybų 2021 metų generaliniu partneriu, bet ir aktyviai įsiliejo į dalyvių gretas. Įmonę atstovavo net penki ekipažai ir dvylika žmonių, viename iš ekipažų savo sėkmę bandė ir pats „Busnex“ vadovas Simonas Ramanauskas. ,,Manau, kad SERES elektromobilis išskirtinai tinka Druskininkų ir Lazdijų regionams, kur savo tyliu važiavimu netrikdo nei poilsiautojų, nei gyvūnų ramybės. Džiaugiamės, kad dalyviai dalyvavę slalomo rungtyje, kurią reikėjo įveikti su SERES 3 elektromobiliu, likdavo nustebę begarsiu važiavimu.“ – įspūdžiais dalinasi Simonas Ramanauskas. 

Elektromobilių Įskaitoje trečią vietą laimėjo „Evmotors Glamteam“ su Jurga Lukauskiene, Neringa Čiukiniene bei lenktynininku Jurgiu Adomavičiumi, antrąją – ,,SERES Mimoza team“  su Agne Strikaite, Asta Gedeikaite ir  Karolina Fedoravičiūte, o pirmąją – ,,GO LT by EV motors“ su Sabina ir Simonu Ramanauskais. 

Prie „Snow arenos“ įrengta slalomo trasa sulaukė išskirtinai didelio dėmesio ir iš miesto gyventojų bei svečių, net 30 dalyvių, kurie galėjo ne tik išbandyti naująjį SERES3 elektromobilį, bet ir dalyvauti loterijoje, metų pabaigoje jie pretenduos laimėti kelionę į Turkiją.

Renginio organizatorės „Ladies Go“ vairuojančių moterų judėjimo įkūrėjos Raimonda ir Aušra džiaugėsi pavykusiu renginiu: „Nors šis renginys pareikalavo daug laiko ir jėgų, bet esame labai laimingos, svarbiausia, kad dalyvių emocijos renginio metu ir po jo liejosi per kraštus, tiek besišypsančių veidų vienoje vietoje teko matyti jau seniai, tai pirmasis mūsų šių metų etapas, bet tikrai labai sėkmingas, labai smagu, kad tiek partnerių noriai prisijungė prie mūsų, džiaugiamės, kad buvome Kurortas IN dalimi, kuris atgaivino miestą po ilgo karantino. Komandoje dirbo virš 30 žmonių, savanorių ačiū jiems, tik stipri komanda gali pasiekti geriausių rezultatų“- su šypsena veiduose kalbėjo organizatorės Raimonda Jagminaitė ir Aušra Cherry.

„Ladies Go Pro“, pažengusiųjų  įskaitoje trečia vieta atiteko ,,Siuvinėjimo kryželiu klubui” iš Druskininkų  su Jovita Jokubauskiene ir Egle Jakelaityte, antroji – ,,Naiskar” ekipažui su Egle Vaičiūlyte, Laura Kazbarienė ir Indre Pažūsyte, o pirmoji – ,,Ladies Power” su Rita Sabaite, Jurgita Laurušaitiene, Vita Ruzgiene ir Lina Jonyte, kurios jau yra pelniusios nugalėtojų taures praeitais metais „Orlen Kuusamet Rally Elektrėnai“ orientaciniame-pramoginiame ralyje.

Absoliučios įskaitos taures įteikė Lietuvos automobilių sporto federaciją atstovavęs Vaidotas Žala. Geriausiai varžybose pasirodė ir trečią vietą  laimėjo  „Faina Team“ su Lina Kudricke, Rūta Žilionyte, Raimonda Sitaviče ir lenktynininku Renaldu Šeinausku, antrąją – „Grybautojai“ su Karolina Staniulyte ir Gedu Maslausku, o varžybų nugalėtojomis tapo ir pirmąją  vietą laimėjo „Geležinės garažo gazelės“ su  Virginija Kėdžiūte ir Ieva Želvyte. 

Karė Virginija Kėdžiūtė su ekipažu ,,Geležinės garažo gazelės“ iškovojusi pirmąsias vietas tiek ,,Karių ir civilių“, tiek bendroje įskaitose automobilių sporte nėra naujokė. Mergina jau septynis metus dalyvauja įvairiose varžybose ir yra pasiekusi puikių rezultatų: „Užsiregistruoti ,,Ladies Go Karys – lenktynininkas“ varžybose įkalbėjo šturmanė Ieva Želvytė. Norėjom pasiekti gerų rezultatų, tačiau nesitikėjom laimėti abejose įskaitose! Kadangi su Ieva esam karės, tai šaudymo ir granatos metimo rungtys, tapusios kitiems iššūkiu, mus labiausiai džiugino! Viskuo esam labai patenkintos ir būtinai dalyvausim kituose „Ladies Go“ etapuose!”

Prizinis fondas tą vakarą siekė 3000 Eur. Prizininkai ir nugalėtojai laimėjo: Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA, Snow arenos, Forum sporto klubo, Fliners Blitz, Barža Katerių Vilniuje, EVMOTORS.EU, Firanto prizus. Visi dalyviai turėjo galimybę nemokamai išsitestuoti „Snow arenoje“ įrengtoje „Antėja“  laboratorijoje. 

„Ladies Go“ yra numačiusi dar 4 etapus šiais metais SERES Nacionalinėse Vairuojančių moterų varžybose. 2-asis etapas “Ladies GO For Family” orientacinis – pramoginis ralis įvyks kartu su Lietuvos ralio čempionato etapu jau liepos 10 d., Akmenėje – Mažeikiuose. Jame be įprastinių Ladies Go įskaitų numatytos ir Porų bei Šeimų įskaitos.