B. Vanagui atlikta papildoma riešo operacija: praleis varžybas

Lenktynininkas Benediktas Vanagas vis dar jaučia devynių Dakaro startų pasekmės. Sportininkui šių metų kovą buvo atliktos dvi operacijos – dešiniojo peties ir riešo. Po dviejų mėnesių trukusio gijimo ir reabilitacijos proceso paaiškėjo, jog reikalinga papildoma chirurginė riešo intervencija, kurios metu bus šalinamas sąnario nestabilumas, trukdysiantis lenktyniauti ateityje.

Komandos „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ pilotas B. Vanagas sako, jog dešiniojo riešo sąnarys susidėvėjęs labiau nei buvo galvota, o ši informacija paaiškėjo tik gijimo procese.

Sportininkui antrina ir „Northway“ medicinos centro chirurgas Dariaus Jauniškis. Jo teigimu, pirmosios atroskopinės operacijos metu, kai riešas buvo itin nestabilius ir klibėjo, buvo sunku įvertinti distalinio radioulnarinio sąnario, esančio tarp stipinkaulio ir alkūnkaulio, atsakingo už rotacinį (sukimo) plaštakos judesį, stabilumą.

„Dažnai šis sąnarys dėl imobilizacijos susitvarko savaime, tačiau šiuo atveju taip neįvyko – išliko nors ir nedidelis, tačiau kliniškai juntamas nestabilumas. Todėl ketvirtadienį bus atliekama papildoma operacija, kurios metu distalinis radioulnarinis sąnarys maždaug 4 savaitėms bus užfiksuotas metaliniais strypais, siekiant, kad jis gerai sugytų, sutvirtėtų, o tuomet vėl bus grįžtama prie reabilitacijos. Šios papildomos operacijos tikslas – užtikrinti maksimalų riešo stabilumą, kuris profesionaliam lenktynininkui yra labai svarbus“,  – sako chirurgas D. Jauniškis.

Dabartinę abiejų riešų būklę lėmusią traumą B. Vanagas patyrė prieš šešerius metus, kuomet Dakaro pusiaukelėje dingo vairo stiprintuvas ir sportininko ranka buvo pažeista vairą veikiant ypač didelėms mechaninėms jėgoms. „Tikėtina, kad tai 2015-tųjų Dakare įvykusios traumos pasekmė, kuomet sutrupinau kairį riešą. Incidento metu nukentėjo ir dešinysis riešas, tačiau tuomet visas dėmesys buvo skirtas kairiajam, o per tiek metų problemos įsisenėjo.“ – dalijasi B. Vanagas.

Pratęstas gydymas sportininkui kainuos ne tik laiką, bet ir praleistas varžybas. Jau dabar akivaizdu, jog „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ nedalyvaus „World Cup for Cross Country Bajas“ Ispanijos etape ir Pasaulio ralio čempionato etape „WRC Rally Estonia“.

„Gaila, kad griūna dalis šio sezono plano. Optimistinis, bet mažai tikėtinas scenarijus – dalyvauti „Hungarian Baja“ rugpjūčio pradžioje. Tačiau į paskutinį rugpjūčio savaitgalį vystantį „Baja Poland“ bei į „Italian baja“ rugsėjį turėtume spėti“, – prognozuoja lenktynininkas.