Patirtis ir jaunystė – vienodos svarbos „Aurum 1006 km lenktynių“ komponentai

„Interrao Lietuva by Texaco“ Egidijaus Valeišos, Justo Jonušio ir Mindaugo Varžos trejetukas į liepos 14-17 d.d. Palangoje vyksiančių didžiausių Baltijos šalyse „Aurum 1006 km lenktynių“ trasą išvairuos „Audi TCR“ automobilį ir sieks pergalės ne tik šioje klasėje.   

„Pasitikėjimą kelia nemenką ilgų nuotolių lenktynių patirtį sukaupęs, gerai susistygavęs sportininkų trejetukas, kuriuos į darnų branduolį jungia ne tik azartas ir nenugalimas noras laimėti, bet ir patirtis bei jaunatviškas entuziazmas“, – sako lenktynių organizatorius, VšĮ „Promo Events“ vadovas ir Justo tėtis Darius Jonušis.

Šios trijulės Egidijaus ir Justo duetą žiūrovai įsiminė ir iš pernai vykusių lenktynių, kai jie kartu su kitais „Noker Racing Team“ atstovais Kęstučiu Stasioniu ir estu Sten Piirimagi itin atkaklioje kovoje savo „Volkswagen Golf GTI“ į bendrosios įskaitos finišą atvairavo treti. 

Maža to, 19-etis J. Jonušis, kuriam buvo patikėtas lenktynių finišas, būtent paskutiniajame rate pasiekė greičiausią komandos rezultatą.

Nors sakoma, jog lenktynėse yra tik viena, visus tenkinanti pirmoji vieta, tačiau neretai antroji ar trečioji iškovojamos nemažiau įspūdingai. Taip buvo ir pernai, kai visame daugiau nei 1000 km maratone iki pat finišo atkakliai kovojusios „Porsche Club by LG OLED“ komandos lenktynininkai su „Porsche 911“ tik 34,687 sek. persvara pranoko „Noker Racing Team“ sportininkus, užėmusius trečiąją bendrosios įskaitos vietą, laimėjusius pergalę TCR klasėje ir ja besidžiaugusius ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio.

„Interrao Lietuva by Texaco“ lenktynininkui E. Valeišai, be abejo, labiausiai į atmintį įstrigusios 2017 m. Palangoje vykusios lenktynės, kai jo, kartu su Jonu ir Ignu Gelžiniais garbei, vakarėjančio kurorto padangę skrodė pergalės saliutai. Tada jie – „Skuba Dream“ komandos lenktynininkai – pirmieji su „Porsche 911 GT3 CUP 997“ kirto finišo liniją.   

Būtent ši svarbiausia, o kartu ir sunkiausia misija tąsyk buvo patikėta Egidijui, kurį iškart po pergalingo finišo puolė sveikinti komandos draugai, broliai Jonas ir Ignas Gelžiniai.

„Tokios akimirkos – nepamirštamos“, – sako 53-ejų E. Valeiša, pasak jo jau nebeprisimenantis kelintas tai bus jo startas Palangoje, tačiau koks dešimtas – „tai tikrai“.  

„Kokie malonūs bebūtų prisiminimai ir iškovojimai, mūsų mintys nukreiptos į po savaitės Palangoje prasidėsiančias „Aurum 1006 km lenktynes“, kuriose vėl teks viską įrodinėti iš pradžių ir pademonstruoti ką nuveikėme per ištisus metus, ruošdamiesi sezono svarbiausiam egzaminui“, – sako ketvirtosioms savo karjeroje lenktynėms didžiausiame šalies kurorte besirengiantis, dukart jų laimėtojas TCR klasėje J. Jonušis.

Justo nuomone, jų komanda pajėgi vėl švęsti pergalę TCR klasėje, tačiau absoliučioje įskaitoje tokią aukštumą pasiekti niekam nebus lengva, nes šiemet lenktynių automobilių parke itin daug greitų bolidų ir talentingų jų vairuotojų.   

„Nesunku prognozuoti, jog Palangoje laimės važiuojantys greičiausiai ir darantys mažiausia klaidų, todėl mano tikslas – gerai atlikti man patikėtą darbą ir nenuvilti komandos partnerių“, – teigia jauniausias ekipos lenktynininkas J. Jonušis.

„Niekada nelaikiau savęs tikru žiedininku, iki kaulų smegenų esu ralistas ir visa mano aistra, kaip ir sportininko patirtis, susijusi su raliu, kur mes su E. Valeiša važiuojam vienam ekipaže ir gana neblogai jaučiamės, – sako dar vienas ekipos „Interrao Lietuva by Texaco“ narys, 43-jų Mindaugas Varža. – Tačiau žiedinės lenktynės irgi traukia, nors dar nedrįsčiau konkuruoti su tikrais žiedo meistrais, nes man reikia žvyro! Tad džiaugiuosi, jog komanda turi profesionalų asfalto specialistą Justą, iš kurio, tikiuosi, ir aš kažko išmoksiu“.  

Mindaugas Palangoje startuos penktą kartą, trejus metus jam buvo patikimos komandos vadovo pareigos, tad šiemet „Aurum 1006 km lenktynės“ jam – jau devintosios.

„Labiausiai įstrigusios pirmosios, vykusios 2014 metais, kai su beveik standartiniu BMW M3 klasėje užėmėme garbingą trečiąją vietą, – kol kas didžiausiąją savo pergalę prisimena M. Varža. – Po itin nesėkmingų mums lenktynių prieš dvejus metus daviau sau žodį, jog manęs Palangos trasoje daugiau niekas nematys. Tačiau prabėgo kiek laiko, ir Palangos trauka vėl paėmė viršų“. 

Mindaugo nuomone, šiemet komanda teikia didesnių vilčių, tad ir lenktynininkas puoselėja aukštesnius tikslus.

„Noras laimėti klasėje nemenkas, tačiau tarp TCR klasės automobilius vairuojančių komandų konkurencija išaugusi ne juokais. Tad dėl podiumo laukia tikrai nuožmi kova“, – prognozuoja M. Varža, nekantriai laukiantis lenktynių ir šiandien Estijoje prasidedančių paskutinių prieš Palangos maratoną jų komandos „Audi TCR“ bandymų.