Naujasis „Bentley Bentayga Hybrid“: pagaliau prabanga atėjo ir į aplinkai draugiškų SUV rinką

„Bentley“ toliau tęsia savo kelionę į rafinuoto ir aplinkai draugiško transporto ateitį bei pristato naujausią savo modelį – „Bentley Bentayga Hybrid“. Kol kas tai yra vienintelis prabangus ir hibridinis SUV pasaulyje, o gamintojas tikisi, kad tai bus geriausiai parduodamas „Bentayga“ gamos automobilis.

Po praėjusių metų vasaros „Bentayga V8“ ir „Bentayga Speed“ premjerų, naujasis „Bentley Bentayga Hybrid“ yra jau trečiasis šio sėkmingiausio prabangaus SUV variantas. Kalbant apie pirmosios kartos „Bentayga“ modelius, svarbu pabrėžti, kad kas penktas pagamintas automobilis buvo su hibridine jėgaine. Tuo tarpu su antrąja jo karta gamintojas tikisi, kad šis santykis stipriai keisis. Tai patvirtinti gali pirmieji pardavimų duomenys. Kai naujasis „Bentley Bentayga Hybrid“ buvo pristatytas Kinijos rinkai, modelio užsakymai sudarė 45 proc. visų „Bentayga“ gamos pardavimų.

Pažangiausias „Bentayga“ šeimos narys

Klientams nuo šiol taip pat bus galima lengviau rinktis modelį su alternatyvia jėgaine. Naujasis „Bentley Bentayga Hybrid“ su standartine įranga kainuos tiek pat, kiek ir „Bentayga V8“ modelis. Dažniausiai hibridiniai automobiliai rinkoje būna brangesni nei su įprastais varikliais, todėl „Bentley“ siekia, kad klientai automobilį rinktųsi pagal jo variklį, o ne kainą.

Naujasis „Bentley Bentayga Hybrid“ pasižymės tokiu pačiu komfortu ir prabanga kaip visa „Bentayga“ gama. Vidaus ir išorės dizainas čia spinduliuoja moderniomis prabangių automobilių dizaino tendencijomis. Naujasis „Bentayga Hybrid“ galės turėti penkias sėdimas vietas, arba keturias. Pastaruoju atveju gale sėdintys keleiviai turės daugiau erdvės ir komforto atributų kaip, pavyzdžiui, per vidurį esantis gėrimų šaldytuvas su krištolo taurėmis. Ieškantys daugiau išskirtinumo galės rinktis „Blackline“ stiliaus paketą.

Ypatingas santykis su automobiliu

„Bentayga Hybrid“ modelis išsiskirs tylesniu važiavimu ir bus labiausiai techniškai pažengęs „Bentayga“. Pagrindinis naujojo „Bentley Bentayga Hybrid“ skirtumas matomas salone – važiavimo režimų klavišas. „EV Drive“ , „Hybrid“ ir „Hold“ režimai leis vairuotojui pačiam pasirinkti, kaip turėtų būti naudojama automobilio baterija kelionės metu. Važiuojant „EV Mode“ režimu, vairuotojas pagal akseleratoriaus pedalo eigos lengvumą gali pajausti, kada „Bentayga Hybrid“ važiuoja vien elektra, o kada įsijungia ir benzininis variklis. Taip vairuotojas gali ilgiau važinėti vien elektra, arba pasinaudoti galios rezervu, kai to labiausiai reikia.

Tuo tarpu „Hybrid“ režimas leidžia sujungti įprastą stabdžių sistemą su elektrinio variklio regeneracinėmis savybėmis. Todėl naujasis „Bentley Bentayga Hybrid“ pasižymi itin tolygiu stabdymu bei taip įkrauna baterijas. Tiesa čia naudojama sistema tokia pažangi, kad automobilis šiuos režimus gali rinktis automatiškai pagal tai, kokios kelio sąlygos, kokiu greičiu važiuojama ir koks yra vairuotojo vairavimo stilius. 

Dauguma kelionių – be emisijų

Naujasis „Bentley Bentayga Hybrid“ pasižymi tikra prabanga: jis yra rafinuotas, o važiuojant elektra salone įsivyrauja atpalaiduojanti ramybė. Salonas buvo ne tik atnaujintas, tačiau ir daugiau dėmesio buvo skirta papildomam triukšmo slopinimui. Tuo tarpu važiuojant greitai ir toli, jis nepraranda savo grand touring vertybių ir kiekvieną kelionę paverčia stilinga bei įsimintina patirtimi. Vien elektra naujasis „Bentley Bentayga Hybrid“ galės nuvažiuoti 40 kilometrų, o iš viso su pilnu baku – 693 km, pagal WLTP sąnaudų testavimo ciklą.

„Bentley“ atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei 90 proc. pirmosios kartos „Bentayga Hybrid“ savininkų su automobiliu važinėja kasdien ar bent kelis kartus per savaitę. Beveik visi važinėja EV režimu, o kas antras iš jų per diena nuvažiuoja kiek mažiau nei 100 kilometrų. Todėl praktikoje daugumą kasdieninių kelionių su naujuoju „Bentley Bentayga Hybrid“ galima įveikti vien elektra ir neišmetant į aplinką anglies dvideginio bei kietųjų dalelių. 

Negana to, naujasis „Bentley Bentayga Hybrid“ yra pirmasis gamintojo naujos strategijos žingsnis. Bentley planuoja per artimiausius trejus metus elektrifikuoti visą savo automobilių gamą: „Continental GT“, „Flying Spur“ ir „Bentayga“. Tuo tarpu 2025 metais turėtų pasirodyti pirmasis gamintojo visiškai elektrinis automobilis, kuris ne tik bus svarbiausia „Bentely“ strategijos „Beyond100“ dalis, bet ir leis tapti modernia kompanija, gaminančia itin prabangius ir aplinkai draugiškus automobilius.

Naujasis „Bentley Bentayga Hybrid“ modelis „Bentley Vilnius“ salone pasirodys rugpjūčio  mėnesį, o užsakymai priimami jau dabar.