Įtemptas „drifto“ savaitgalis Kuršėnuose: kritę lyderiai ir ilgai trukęs remontas, atnešęs pergalę

Buvo sunku ir dalyviams, ir rengėjams, bet rezultatas toks, kokį visi prisimins dar ilgai – taip apie tikrą šonaslydžio šventę, „Betsafe Drift Camp“ Kuršėnų autodrome, kalbėjo renginio organizatoriai. Žiūrovus, kurių automobiliai nebetilpo į Šiaulių Darbo rinkos mokymo centro teritoriją, „drifteriai“ kaip reikiant palepino vaizdais: netrūko nei įspūdingų važiavimų, nei brangiai kainavusių klaidų, nei įvykių, parodžiusių, kokia vieninga yra Baltijos šalių šonaslydžio bendruomenė.

Praėjusį savaitgalį Kuršėnų autodrome praūžė Lietuvos ir Baltijos šalių „drifto“ čempionatų etapai, kuriuose dalyvauti užsiregistravo 38 dalyviai, dvi dienas kone be perstojo trasoje sukosi šonaslydžio fiestos „Matsuri“ – pastarųjų buvo apie 100. Ir ramiu šio savaitgalio pavadinti niekaip neįmanoma – tiek permainų automobilių sporto varžybose retai būna.

Diena, kai krito lyderiai

„Betsafe Drift Camp“ buvo vienas laukiamiausių renginių, kadangi šonaslydžio gerbėjai tikėjosi išvysti artimą dviejų aršių varžovų – Benedikto Čirbos ir Andriaus Vasiliausko – kovą. Deja, to padaryti nepavyko.

Kaip pasakojo renginio organizatorius Linas Ramoška, abu Lietuvos „drifto“ čempionato PRO lygos lyderius (A. Vasiliauskas dukart iškovojo pirmąją vietą, B. Čirba nusileido ir dukart užėmė antrąją vietą) sustabdė gedimai.

„B. Čirbai lūžo pavarų dėžė, tiksliau, trečias „bėgis“. A. Vasiliauskas šiaip jau yra žmogus, kuris niekuomet neturi techninių problemų, bet nepasisekė ir jam – „išlindo“ vairo stiprintuvo gedimas“, – sakė jis.

Pataisė per 18 minučių

Tiesa, ne visi gedimai buvo tokie lemtingi, kaip lyderiams. Štai Aurimas Vaškelis, skinantis laurus Didžiosios Britanijos šonaslydžio čempionate, „Betsafe Drift Camp“ varžybų taip pat galėjo neužbaigti dėl gedimo – lūžo pavarų dėžė.

Tačiau čia pagelbėjo susitelkusi ir vieninga šonaslydininkų bendruomenė.

„Tiesiog atėjo minia žmonių, pavertė mašiną ant šono, ir po 18 minučių pavarų dėžė buvo pakeista ir A. Vaškelis galėjo važiuoti toliau. Tokį vaizdą retai pamatai“, – pripažino L. Ramoška.

Tokia greita ir efektyvi pagalba lėmė ir tai, kad A. Vaškelis užlipo ant renginio nugalėtojų pakylos – jis pelnė trečiąją vietą.

Šoko į pagalbą estui

Estas Kristjan Salmre lietuviams paliko neabejotiną įspūdį dėl to, kad po jo automobilio variklio gaubtu urzgė ne kas kitas, o atmosferinis NASCAR variklis, generuojantis daugiau nei 600 AG – tokia technika išties reta bet kurios šalies čempionatuose.

Visgi estui sėkmė galėjo ir nesišypsoti – dar treniruotėse jis automobilio nesuvaldė ir tėškėsi į betono blokus. Pasekmės liūdnos: sulaužyta važiuoklė, iš traverso išlaužtas tvirtinimo taškas.

„Paaiškėjo, kad K. Salmre turi savo suvirinimo aparatą, bet neturi suvirinimui reikalingų medžiagų. Po kelių telefono skambučių jų radome pas Mantą Rimkų, buvusį B. Čirbos mechaniką, kuris gyvena Kuršėnuose“, – prisiminė L. Ramoška.

Išgirdęs, kokios pagalbos reikia estų šonaslydininkui, lietuvis nesudvejojęs šoko į automobilį ir atvežė viską, ko reikėjo. Tai leido K. Salmre susivirinti tai, kas buvo sulaužyta, ir važiuoti toliau. Pasekmės netikėtos, mat „Betsafe Drift Camp“ jis iškovojo antrąją vietą.

Pirmąją vietą savaitgalio varžybose išplėšė Simas Kvietkauskas, dėl kurio, neslėpė L. Ramoška, itin džiugu.

„Tai pirmasis jo podiumas ir iškart pirma vieta. Jis į PRO lygą atėjo prieš keletą metų ir pagaliau yra rezultatas“, – kalbėjo organizatorius.

Sezono atradimas

L. Ramoška pasakojo, kad varžybos ne vienam dalyviui buvo išties nelengvos. Pirmiausia – dėl gedimu, mat kai kurių technika nuvylė nė neatvažiavus į Kuršėnų autodromą, kitus – vos pradėjus važiavimus.

„Labai gaila Simono Vilčinsko, mat metus laiko jis surinkinėjo naują mašiną, pagaliau baigė darbus, atvažiavo, gal kartą ar du išvažiavo į trasą ir sprogo variklis. Vaikščiojo kaip žemę pardavęs“, – apgailestavo šonaslydžio fiestą surengęs L. Ramoška.

Tačiau S. Vilčinsko brolį Žydrūną jis vadina „sezono atradimu“. Anot organizatoriaus, jis dar turėtų varžytis tarp „Street“ lygos konkurentų, tačiau sulig kiekvienom varžybom tobulėja taip greitai, kad reginio kvalifikacijoje sugebėjo užimti antrąją vietą.

„Džiugu, kad kiekvienose varžybose jis važiuoja vis geriau ir geriau. Kitąmet mes tikrai jam neleisime važiuoti „Street“ lygoje“, – juokėsi L. Ramoška.

Renginys, kurio galėjo nebūti

Be „drifto“ čempionato etapų, Kuršėnų autodrome ūžė ir tikra šonaslydžio fiesta, pavadinta japonišku vardu – „Matsuri“. Šis renginio formatas, kai vienu metu trasoje šonu slysta net keliolika „drifteriu“, sulaukė milžiniško lietuvių susidomėjimo.

„Nors jau pirmąją renginio dieną buvo gal 10-15 automobilių su sulaužytais traversais, niekas technikos netaupė, važiavo maksimaliai. Baltijos šalyse mes vieninteliai tą darome, bet šis renginys jau tapo gražia tradicija ir yra žmonių, kurie važiuoja tik čia“, – kalbėjo pašnekovas, pridūręs, kad norisi turėti keturis tokius renginius per metus.

Garsiai nuskambėjęs ir kone pusantro šimto „drifterių“ sulaukęs „Betsafe Drift Camp“, pasak organizatoriaus, yra renginys, kurio galėjo ir nebūti. Mat jau sudėliojus sezono varžybų tvarkaraštį paaiškėjo, kad įprastoje vietoje, Palangos ištvermės lenktynėse, „drifteriai“ nelaukiami.

„Tik dėl didelių pastangų ir milžiniško bendruomenės palaikymo turėjome smagų renginį, po kurio sulaukėme daugybės pagyrų“, – akcentavo L. Ramoška.