Egidijus Gutaravičius po koronaviruso grįžo į oficialias lenktynes

Po dviejų dėl koronaviruso praleistų „Ligier“ Europos serijos lenktynių etapų, daugkartinis Lietuvos  ir Pabaltijo žiedinių lenktynių nugalėtojas Egidijus Gutaravičius sugrįžo į oficialias lenktynes, rašoma pranešime. 

Liepos 9-10 d. „Monza“ „Formulės 1“ trasoje vyksta „Ligier“ Europos serijos lenktynės, kuriose E. Gutaravičius po treniruočių jau važiavo kvalifikaciniuose važiavimuose. Pasak lietuvio, rezultatai įkvepia, tačiau treniruotėms reikia skirti daugiau laiko ir dar jaučiamos koronaviruso ligos pasekmės.

„Gerėjantis laikas kvalifikaciniuose važiavimuose suteikia vilčių pasiekti gerų rezultatų lenktynėse, bet jaučiu, kad sportinė forma dar nėra šimtaprocentinė dėl koronaviruso, dėl kurio turėjau praleisti dvejas lenktynes. Reikia daugiau treniruočių, laiko automobilyje, tuomet galiu tikėtis geresnių rezultatų lenktynėse“, – sako Egidijus Gutaravičius.

Italijoje, netoli Milano, esanti „Monza“ „Formulės 1“ yra miesto parke, vienoje pusėje juosiama pramoninių pastatų, kitoje – gyvenamųjų, kurių gyventojams netrukdo nuolatinis automobilių gausmas iš trasos.

Trasa yra 5793 m ilgio, pasižymi ilgomis tiesiosiomis ir staigiais posūkiais, tinkamais lenkimams. Pasak lietuvio, būtent teisingai įveikiant posūkius galima išlošti taip reikalingų sekundžių geresniam rezultatui.

„Lenktynėse visi važiuoja identiškais „Ligier JS2 R“ automobiliais, tad tiesiosiose visų greitis panašus. Lyginant su Niurburgringo „Nordschleife“ trasa, kurioje treniravausi prieš kelias dienas, „Monza“ yra kiek monotoniškesnė, su mažiau posūkių. Labai svarbu neprarasti sekundžių posūkiuose, tuomet galima gerinti rezultatus“, – pasakoja E. Gutaravičius.

Lietuvis „Ligier“ Europos serijos lenktynėse važiuoja „Arctic Energy Racing“ komandoje kartu su kitu lietuviu Povilu Jankavičiumi, taip pat rusu Sergėjumi Egorovu. Tai – ketvirtasis lenktynių etapas, vykstantis kartu su Europos Le Mano serijos lenktynėmis.