Kajus Šikšnelis laimėjo Švedijoje, kiti kovojo Smalininkuose

K. Šikšnelis – varžybų Švedijoje nugalėtojas

Vienas geriausių pastarųjų metų Lietuvos kartingo lenktynininkų Kajus Šikšnelis dalyvavo Švedijos kartingo čempionate ir nugalėjo. Tarp 26 finalo dalyvių lietuvis buvo pats greičiausias: artimiausią varžovą Viktorą Obergą po 14 ratų lenktynių jis aplenkė 1,691sek. – tai pakankamai solidi persvara kartingo lenktynėse. Be to, būtent Kajus parodė ir geriausią rezultatą lenktynių metu – jo įveiktas ratas buvo greičiausias (51,429 sek.). 

Kad Kajaus ambicijos rimtos, jis įrodė jau pusfinalyje, kuriame irgi buvo greičiausias. Milžinišką konkurenciją šiose varžybose iliustruoja faktas, kad pusfinalyje į vieną sekundę „tilpo“ net 15 KZ2 klasės sportininkų rezultatai!

Nuo šio sezono į greitesnę ir galingesnę KZ2 klasę perėjęs 2019 metų pasaulio kartingo čempionato prizininkas greitai adaptavosi tarp vyresnių varžovų: „Turiu nesuvestų sąskaitų Lietuvoje, bet jau antrame iš eilės Lietuvos čempionato etape negaliu dalyvauti dėl sutampančių lenktynių užsienyje. Dabar penkis savaitgalius iš eilės lenktyniauju užsienyje – Švedijoje, Vokietijoje, Italijoje. Startas Švedijos čempionate – tai pasiruošimo pasaulio čempionatui dalis, nes planetos čempionatas vyks toje pat trasoje, kuri man visai tinka,“ – sako K. Šikšnelis.

Po trijų etapų intriga Lietuvos čempionate auga

Tuo tarpu pajėgiausi Lietuvos kartingo lenktynininkai įpusėjo sezoną – įvyko jau trečias (iš šešių) Lietuvos kartingo čempionato etapas. Taškai čempionate tampa vis svarbesni, todėl visos BMW Lietuvos kartingo čempionato klasėse Smalininkų kartodrome vyko labai atkaklios kovos.

Tarp pačių jauniausių sportininkų, kurių „Rotax Micro“ klasėje buvo net 14, vyko ypač atkakli kova. Kvalifikaciją laimėjęs Adrianas Tions pusfinalyje turėjo pripažinti Vanesos Šilkūnaitės pranašumą, tačiau finale Adrianas vėl buvo akimirką greitesnis – po 12 ratų lenktynių juos skyrė vos 0,278 sek. Trečia vieta etape atiteko Jokūbui Vaškeliui. 

 „Mini“ klasėje varžėsi 9 lenktynininkai – tai buvo vienas įdomiausių etapo finalų. Net šeši sportininkai realiai konkuravo tarpusavyje dėl pergalės, tačiau sėkmingiausiai 15 finalo ratų įveikė nugalėtoju tapęs Markas Šilkūnas. Jis aplenkė Ainį Vibriantį ir Liną Volungevičių, tačiau į apdovanojimus galutinėje sezono rikiuotėje pretendentų tikrai bus daugiau. 

OK klasėje greičiausią tempą ir toliau demonstruoja Andrėja Vibriantytė. Ši sportininkė finale beveik 2 sekundėmis aplenkė Ainį Klimavičių, o trečią vietą etape užėmė Jokūbas Bagdonavičius. Andrėja laimi jau antrą etapą iš eilės ir čempionato įskaitoje susikrovė solidų pranašumą prieš varžovus. 

„OK Junior“ klasėje lyderio persvara buvo ryškesnė: trečią Lietuvos čempionato etapą laimėjo Adrijus Rimkevičius, kuris aplenkė Edgarą Kelmą ir Domantą Knyvą.  

KZ2/KZ2 „Masters“ klasėse startui rengėsi net 15 sportininkų. Toks galingiausios klasės populiarumas liudija, kad sezono akcentai tikrai sudėlioti tinkamai: jaunesni dalyviai gali varžytis su bendraamžiais, o galingiausią techniką vairuojantys kartingo entuziastai renkasi būtent šią klasę. 

Intriga prasidėjo dar kvalifikacijoje, kurioje dėl mokyklos išleistuvių negalėjo dalyvauti Justas Jonušis. Pusfinalyje jis startavo iš rikiuotės galo, bet finišavo trečioje vietoje. O pirmas finišo liniją kirto sezono lyderis Andrejus Apočkinas. Tačiau finale jam išsaugoti lyderio pozicijos nepavyko – etapą laimėjo iš trečios vietos startavęs Justas Jonušis, Andrejų ties finišo linija aplenkęs net 4 sekundėmis. 

Labai atkakli kova vyko ART120 klasės finale. Čia iki pat paskutinių metrų buvo neaišku, kas gi taps nugalėtoju: už lyderio Andrius Austinskas virė labai aštri kova tarp Joanos Survilaitės ir Tautvydo Sviklo. Joana vienu metu jau rodėsi lenks lyderį, tačiau sportininkai tokia tvarka Smalininkuose ir finišavo.

Retas atvejis užfiksuotas „Rotax Junior“ klasės kvalifikacijoje: dviejų dalyvių – Edgaro Vilcano ir Alexanderio Skjelteno – rezultatai buvo vienodi, sutapo net tūkstantosios sekundės dalys – 41,781 sek. Tad teisėjams teko prisiminti varžybų reglamentą ir išsiaiškinti, kas tokiu atveju tampa kvalifikacijos nugalėtoju – buvo žiūrimas antras greičiausias kvalifikacijos ratas. Finalą šioje klasėje laimėjo A. Skjeltenas. 

Ketvirtas Lietuvos kartingo čempionato etapas vyks rugpjūčio viduryje.