„Ladies Go“ karavanas keliauja į Trakus ir Elektrėnus bei keičia žaidimo taisykles

Iš Latvijos į Lietuvą prieš keletą metų importuota orientacinio-pramoginio moterų ralio idėja mūsų šalyje sukėlė tikrą tokio pobūdžio varžybų cunamį. Dabar vos tik oro sąlygos leidžia iš garažų ištraukti kabrioletus iki pat sumontuojant žiemines padangas vairavimą dievinančios merginos ir moterys buriasi į komandas ir startuoja bent keturių skirtingų organizatorių lenktynių serijose. Vieni aktyviausių „Ladies Go“ darbuojasi dar tik antrą veiklos sezoną, tačiau jau spėjo išgarsėti nestandartiniais sprendimais. 

Vienas naujausių ir radikaliausių sumanymų – rugsėjo 11 dieną vyksiančiame „Orlen Ladies Go Kuusamet group Rally Elektrėnai“ etape uždegti žalią šviesą mišriems ekipažams. Šio renginio architektė Raimonda Jagminaitė šypsosi, kad matydami savo draugių ar žmonų-dukrų-sesių startus bei parsivežamų teigiamų emocijų užtaisą, jų vyrai-tėčiai-broliai-draugai pradėjo burbėti dėl „diskriminacijos“.

„Mes pasidavėm spaudimui ir šįkart sutarėm sukurti dar dvi varžybų įskaitas: „Ladies Go Porų“ ir „Ladies Go Šeimų“. Jose galės varžytis ekipažai sudaryti iš merginas lydinčių jų vaikinų, vyrų ar brolių – pusbrolių. Vadinasi, potencialiai turėsim daugiau dalyvių ir daugiau turiningai laisvalaikį leidžiančių žmonių, todėl laimėsim visi“, – dėsto R. Jagminaitė. 

Beje, šiuo atveju kalbant apie laimėjimus galvoje turima ne tik galimybė ištrūkus iš kasdienių rūpesčių rutinos į naujas, greičiausiai daugeliui nepažįstamas erdves ir susipažinti su gyvenimą švęsti mokančiais žmonėmis. „Ladies Go“ organizuojami renginiais iš kitų išsiskiria dar ir tuo, kad geriausius rezultatus atvežantys ekipažai čia tiesiog paskandinami prizų ir dovanų lavinoje. Tarkim dėl bendradarbiavimo sukirtus rankom su „Orlen“, nugalėtojai gauna 500 eurų vertės kuponą degalams.

„Šįkart mes pakvietėme būsimus „Orlen Ladies Go Kuusamet group Rally Elektrėnai“ dalyvius sukurti ir atsiųsti mums savo ekipažo pristatymo vaizdo klipus. Visa tai virs dar viena neįskaitine rungtimi, kurios nugalėtojai – pati originaliausia, nuotaikingausia ir kūrybiškiausia komanda – gaus 5 mėnesių abonementą lankyti profesionalią kino mokyklą „Actors gym“ Vilniuje, kuriai vadovauja žinomas aktorius Edgar Bechter, turės galimybę ten perprasti naujus filmavimo-montavimo triukus. Kadangi jau praėjusiame etape pavyko integruoti ekipažus, važiavusius dar vienų mūsų partnerių, bendrovės „Busnex“ (ji į Baltijos šalyse ir Lenkiją importuoja „Seres“ elektromobilius) paskolintais elektromobiliais, sugalvojome kurti EV įskaitą ir pakviesti palenktyniauti visas alternatyvius energijos šaltinius naudojančius automobilius vairuojančias merginas ir ne tik. T. y. turėsim naują elektromobilių įskaitą ir naują prizų-siurprizų porciją. Be to, apdovanoti bus ir atskirų rungčių kartodromo bei slalomo trasų nugalėtojai. Kadangi apdovanojimai vyks drauge su Lietuvos ralio čempionato „Kuusamet group Rally Elektrėnai“ greičiausių ekipažų pagerbimo ceremonija, aplinka ir nuotaika bus tikrai labai smagi“, – atvirauja R. Jagminaitė. 

Žinoma, nusitaikius į trofėjus reiks padirbėti iš peties, nes šiame etape suplanuotas ilgiausias kilometražas ir didžiausias įvairių pramoginių-orientacinių rungčių skaičius. Kad „Ladies Go“ komandos pasirinktas varžybų formatas yra bene arčiausiai rimto automobilių sporto, tvirtina ir praėjusių metų čempionė Gabrielė Aleksynaitė. Ši nutrūktgalvė jonaviškė, įvairiose slalomo, autokroso bei ralio varžybose pradėjusi dalyvauti vos devynerių ir jau sukaupusi berods septyniolikos metų patirtį, pasakoja pernai viename etapų net suabejojusi ar tikrai dalyvauja „moterų ralyje“.

„Pačios varžybos pakankamai profesionalios, pavyzdžiui praeitų metų „Kuusamet group Rally Elektrėnai“ etape buvo ir vidutinio greičio rungtis, kai reikia tam tikrą atstumą įveikti skrupulingai laikantis nurodyto tempo ir finišo liniją kirsti sekundžių tikslumu: atrodė tarsi važiuotume rimtame Mini ralyje, tik dar tarp slalomų rungčių, gautume smagią porciją visokių galvosūkių ir orientacinių užduočių. Šitas formatas tikrai labai smagus. Sakyčiau patraukliausias iš visų panašių moterims skirtų renginių, kokiuose yra tekę dalyvauti“, – pasakoja G. Aleksynaitė, į „Ladies Go“ lenktynes įtraukusi ir savo mamą, ir būrį draugių.

Savo ruožtu R. Jagminaitė atkreipia dėmesį į dar vieną svarbią šių metų „Ladies Go“ lenktynių taisyklių korekciją, išsaugančią galimybes pasidžiaugti pergale tiek debiutuojantiems merginų ekipažams, tiek turintiems gerokai didesnį „nemoteriškų“ automobilio valdymo įgūdžių bagažą.

„Mes atskyrėme šias dvi dalyvių grupes į „Ladies Go Green“ – panašiuose renginiuose jėgas išbandančios pirmus kartus, ir „Ladies Go Pro“ – išnaudojančioms visas progas palenktyniauti ir sukaupusioms sąlyginai daug patirties. Taip visi ekipažai varžosi savose „svorio kategorijose“ ir turi daugiau motyvacijos stengtis“, – akcentuoja vairuojančių moterų judėjimo strategė.

Dar viena gera žinia – kadangi varžybos vyks Elektrėnų ir Trakų apylinkėse, šių rajonų  savivaldybės pasirūpino, kad trasos pasiektų pačias gražiausias vietas, ne visuomet patenkančias į tradicinių lankomiausių objektų sąrašus. Už jose laukiančių užduočių įveikimą taip pat numatyti specialūs prizai.„Orlen Ladies Go Kuusamet group Rally Elektrėnai“ startas rugsėjo 11-osios rytą Trakuose. Norint dalyvauti renginyje tereikia turėti standartinį automobilį ir galiojantį vairavimo pažymėjimą (to reikia bent vienam ekipažo nariui). Varžybos vyks bendro naudojimo keliais, todėl bus privalu griežtai laikytis Kelių eismo taisyklių.