Naudingi patarimai renkantis padangas

Saugumas kelyje bet kurio sezono metu priklauso nuo daugelio veiksnių, kuriuos lemia kokybiškos ir patikimos padangos. Manoma, kad vairavimas vasaros sezonu yra ne toks iššūkis nei žiemą. Iš tiesų, kai gatvėse nėra sniego ir ledo, vairuotojams važiavimas palengvėja, tačiau geresnės oro sąlygos skatina didesnį greitį. Todėl vasarinės padangos turi atitikti ne mažiau aukštus kriterijus nei žieminės padangos.

Vairuotojas, vairuojantis susidėvėjusias, nepakankamai pripūstas ar ne sezonines padangas, kelia pavojų sau, savo transporto priemonei ir kitiems eismo dalyviams. Tačiau dauguma vairuotojų neturi pakankamai informacijos apie padangas. Daugeliui vairuotojų padangų pasirinkimą riboja du veiksniai – kaina ir prieinamumas. Kai kurie žmonės renkasi remdamiesi padangų dizainu arba kitų pirkėjų atsiliepimais.

Padangų sezoniškumą lemia gumos mišinio sudėtis, protektoriaus rašto ypatybės ir kiti techniniai sprendimai, skirti užtikrinti optimalų transporto priemonės veikimą esant tam tikroms oro sąlygoms.

Padangų gamintojai siūlo trijų tipų automobilių padangas:

  • Vasarines. Vasarinės padangos skirtos naudoti šiltuoju metų laiku išsiskiria padidėjusiu protektoriaus tvirtumu ir ilgaamžiškumu. 
  • Žiemines. Žieminės padangos yra minkštesnės dėl gumos ypatumų.
  • Universalias. Šios padangos pagal guminio mišinio minkštumą yra variantas tarp vasarinių ir žieminių padangų.

Štai keletas patarimų, kaip išsirinkti padangas.

  • Tinkamas padangų dydžio pasirinkimas.

Didžiausia klaida perkant padangas yra netinkamo dydžio pasirinkimas. Kiekvienos padangos šone yra raidinis skaitmeninis kodas, suteikiantis informaciją apie padangos dydį ir eksploatacines savybes.

  • Sezoniškumas

Sezoniškumas yra akivaizdus parametras renkantis vasarines ar žiemines padangas.

  • Protektoriaus raštas

Yra 3 tipų modeliai: kryptinis – eglutės raštas, gerai sukimba su šlapia kelio danga, simetriškas – universalus, asimetriškas – viena pusė yra krypties modelis, kita – simetrija, tinkama didelio greičio mėgėjams. Išilginiai grioveliai sumažina pasipriešinimą riedėjimui, padidina krypties stabilumą ir sumažina atkuriamo triukšmo lygį. Padangos, kuriose vyrauja išilginiai grioveliai yra optimalios greitam judėjimui.

Kuo daugiau skersinių griovelių skaičius ir kuo didesnis jų plotis, tuo efektyviau atliekamas sukibimas su paviršiumi ir geresnis vandens bei purvo nutekėjimas. Štai kodėl geriau rinktis padangas su ryškiu skersiniu raštu žiemai.

Nėra tikslaus laiko, kada padangas reikėtų keisti. Padangos sensta, todėl turi būti keičiamos kas kelis metus, priklausomai nuo to, kiek jos eksplotuojamos.