Benediktas Vanagas grįžta į trasą po pusmetį trukusios pertraukos

Paaiškėjo paskutinį vasaros savaitgalį prasidėsiančio pasaulio bajų taurės etapo Lenkijoje dalyvių sąrašas. Šeštasis starto sąraše – 206-tą numerį gavęs „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ pilotas Benediktas Vanagas. Į sportinį automobilį lenktynininkas grįžta po ilgiau nei pusmetį trukusios pertraukos. 

Po Dakaro lenktynių kovo mėnesį B. Vanagui buvo atlikta dešiniojo peties ir riešo operacija. Birželį paaiškėjo, kad lenktynininkui reikalinga dar viena papildoma riešo operacija. Tik gijimo metu išryškėjusi sąnario problema privertė pakeisti viso sezono lenktynių planus. 

„Tai turbūt ilgiausia pertrauka per daugiau nei 20 metų trunkančią sportinę karjerą. Pagrindinis šių lenktynių tikslas – grįžti į tinkamą sportinę formą. Nepaisant to, visgi, sieksime sukurti įtemptą konkurencinę aplinką mūsų kolegoms“, – šypsosi B. Vanagas.

Netrukus prasidėsianti „Baja Poland“ yra septintasis „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapas. „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ komandos vairuotojas B. Vanagas startuoja drauge su šturmanu portugalu Filipe Palmeiro. Ekipažas naudos Dakare jau matytą „Toyota Gazoo Racing Hilux“ lenktyninį automobilį. Aukštą starto poziciją lemia tai, kad Benediktas Vanagas yra įtrauktas į „FIA Cross-Country Priority Drivers“ sąrašą.

„Baja Poland“ komandai nėra naujiena. Lenkijos Šiaurės Vakaruose vykstančiose lenktynėse B. Vanagas drauge su šturmanu iš Lenkijos Sebastianu Rozwadowskiu jau yra dalyvavęs du kartus – 2015-ais ir 2019-ais metais. Nors abu kartus ekipažas buvo lyderių gretose, tačiau finišo atžymos šiose lenktynėse komanda neturi. 

Taip pat Baja Poland lenktynėse startuoja dar vienas lietuvis – Rokas Baciuška. 408-tu numeriu pažymėtame bagyje lietuviui talkins ispanas Oriol Vidal Montijano. Lietuvio ir ispano komanda startuoja dvidešimt šešta.Rugpjūčio 27–29 d. lenktynininkų laukia 7 greičio ruožai ir 770,04 km, iš kurių 412 km – įskaitiniai. Arčiausiai Lietuvos vykstančiame Pasaulio taurės lenktynėse kovos ir Dakare puikiai žinomi vardai, tokie kaip Yazeed Al Rajhi, Krzysztof Hołowczyc, Yasir Seaidan Bei Miroslav Zapletal.