A. Armonaitė kvies Vokietijos automobilių gamintojus investuoti Lietuvoje

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šią savaitę Miunchene susitiks su Vokietijos automobilių pramonės įmonių vadovais ir pakvies juos aktyviau investuoti Lietuvoje bei bendradarbiauti su vokiečių automobilių gamintojais jau dirbančiomis Lietuvos įmonėmis.

Antradienį ir trečiadienį A. Armonaitė ir susisiekimo ministras Marius Skuodis Vokietijos mieste Miunchene dalyvaus vienoje didžiausių pasaulyje automobilių ir mobilumo parodų „IAA Mobility“. Šioje parodoje, kurioje renkasi žymiausi automobilių pramonės gamintojai, Lietuvos verslo įmonės pirmą kartą prisistatys nacionaliniame parodos paviljone, kurį organizuoja verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“. Vizito metu tikimasi užmegzti naudingų ryšių ir paskatinti Vokietijos įmones dar aktyviau investuoti Lietuvoje ir gaminti čia automobilių pramonei reikalingas detales ar kitą įrangą.

„Vokietija yra viena didžiausių investuotojų mūsų šalyje. Prieš keletą metų Lietuvoje įsikūrus Vokietijos automobilių pramonės milžinams, tokiems kaip „Hella“ ir „Continental“, tapome svarbia Europos automobilių pramonės dalimi. Lietuva turi išnaudoti galimybes tapti svarbia tiekimo grandimi Vokietijos gamintojams. Norime paskatinti Vokietijos įmones plėsti investavimo ir gamybos užsakymo Lietuvoje galimybes. Lietuva – puiki lokacija ne tik tradicinei, bet ir naujajai automobilių pramonei dėl palankių investicinių sąlygų bei dėl inovatyvių įmonių, kurios gali tapti partnerėmis kuriant ateities transporto priemones, gausos“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Šių metų parodos tema – klimatui neutralus ateities judumas, tad renginyje bus pristatomos išmaniųjų miestų technologijos, elektromobiliai ir kiti inovatyvūs judumo sprendimai. Lietuva – vienintelė Baltijos regiono atstovė šioje parodoje. Nacionaliniame paviljone kartu su agentūra „Versli Lietuva“ prisistatys 8 Lietuvos inžinerinės pramonės įmonės: „Elinta Charge“, „Parkis“, „Hoda“, „In Balance Grid“, „Baltic Filter“, „Elektrociklas“, „Baltec CNC Technologies“ ir EMUS BMS.

A. Armonaitės teigimu, Lietuvos verslas turi puikias perspektyvas tapti Vokietijos automobilių ir inžinerinės pramonės bendrovių partneriu, nes mūsų inžinerinė pramonė yra lanksti, geba prisitaikyti ir yra pajėgi adaptuoti ir pasiūlyti specialų sprendimą ar gaminį inovatyviai paslaugai ar produktui. Svarbiausios nišos, kur Lietuvos įmonės norėtų stiprinti ryšius su kolegomis iš Vokietijos ir didinti eksportą, – mašinos, metalo apdirbimas, elektroninė ir transporto įranga.

Miunchene A. Armonaitė dalyvaus parodos atidaryme ir skaitys pranešimą konferencijoje, susitiks su kelių šioje parodoje dalyvaujančių įmonių, tokių kaip „Renault“, „Bosch“, „Siemens“, „Valeo“, ZF, „STMicroelectronics“, „Faurecia“ ir kt., vadovybe. Taip pat numatytas susitikimas su Vokietijos automobilių pramonės asociacijos (VDA) prezidente Hildegard Müller. VDA – viena įtakingiausių asociacijų Vokietijoje, kuriai priklauso apie 600 automobilių gamintojų ir tiekėjų.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2021 m. sausio–birželio mėn. Vokietija užėmė 1 vietą pagal prekybos apyvartą, 3 – pagal eksportą, 1 – pagal lietuviškos kilmės prekių eksportą ir 1 – pagal importą. Prekių apyvarta tarp dviejų šalių siekė 3,5 mlrd. eurų, eksportas į Vokietiją – 1,3 mlrd. eurų.

Vokietija yra ketvirta pagal dydį investuotoja Lietuvoje. Tiesioginės investicijos šiuo metu sudaro 1,45 mlrd. eurų.