„Busnex“ Lietuvos verslams pristato elektrinius krovininius mikroautobusus „EC35“

„Busnex“, elektra varomų transporto priemonių ir jų infrastruktūros tiekėjas bei įgaliotas „SERES“ ir „Yutong“ atstovas Baltijos šalyse ir Lenkijoje, į Lietuvą atveža naują, į verslo klientus orientuotą produktą – „DFSK EC35“ elektrinį komercinį krovininį mikroautobusą.

„Verslai supranta, jog perėjimas prie elektrinio komercinio transporto yra neišvengiamas, todėl investuoti į procesų pokyčius pradeda jau dabar,“ – teigia „Busnex“ vadovas Simonas Ramanauskas. „Būtent todėl nusprendėme rinkai pasiūlyti patrauklią alternatyvą įprastiems vidaus degimo krovininiams autobusams – elektrinius komercinius krovininius mikroautobusus „EC35“.

Lietuvos Aplinkos Ministerijos parengtame Nacionaliniame klimato kaitos valdymo plane numatyta, jog iki 2023 m. visos šalies savivaldybės miestuose turės nusistatyti mažos taršos zonas, kuriose bus ribojamas arba visiškai draudžiamas įprastinių automobilių eismas. Tokie suvaržymai pristatomi stengiantis pasiekti Europos Sąjungos užsibrėžtą tikslą, kad Europa taptų pirmuoju klimatui neutraliu žemynu ir kad jos grynasis šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekis iki 2050 m. būtų lygus nuliui.

Anot Simono Ramanausko, įmonės, teikiančios prekes ar paslaugas miestų centruose įsikūrusiems verslams bei žmonėms, be elektra varomo krovininio transporto neišsivers. „Ribojimai anksčiau ar vėliau bus įvesti, tad įmonės jau dabar turėtų pradėti atnaujinti savo aptarnaujančio krovininio transporto parką bei pratintis prie darbo specifikos naudojant elektrinį transportą. Iš anksto pradėję ruoštis pokyčiams verslai taip išvengtų staigių išlaidų ar stagnacijos ateityje.“ 

Naujasis „EC35“ elektrinis mikroautobusas turi 38,7 kWh bateriją ir 80 AG variklį. Mikroautobusas palaiko greitąjį įkrovimą, kurio metu baterija įkraunama vos per 90 minučių. Įprastu režimu baterija įkraunama per 7-8 valandas. 

Visiškai elektrinis „DFSK EC35“ yra itin kompaktiškas ir efektyvus mikroautobusas, idealiai tinkantis darbui mieste. Nepaisant ganėtinai kompaktiškų matmenų – 4500x1680x1985mm – „EC35“ yra nepaprastai talpus. Nominali krovininio autobuso apkrova yra 1090kg, o krovinių skyriaus tūris – 4,8 m3.

Pirmuosius „DFSK EC35“ elektrinius krovininius autobusus „Busnex“ jau kviečia už patrauklią kainą įsigyti „SERES“ automobilių salone, įsikūrusį adresu J. Tiškevičiaus gatvė 26, Vilnius.