„Italian Baja“ varžybose trečiąją vietą užimantis Benediktas Vanagas jaučiasi kaip Dakare

Penktadienį, rugsėjo 10-ąją, po dramatiškai susiklosčiusios „Italian Baja“ etapo pradžios „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ komanda greitai grįžo į įprastą ritmą. Į antrąjį greičio ruožą Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro išvažiavo tarp automobilių ekipažų užimdami ketvirtąją vietą, o finišavę treti po pirmosios dienos viena pozicija pakilo ir bendroje įskaitoje.

Antrasis greičio ruožas lietuvių komandai galėjo būti itin sudėtingas, mat pasiklydę varžybų prologe ir dėl to praradę daug laiko lenktynininkai finišavo tik 15-oje vietoje. Visgi paaiškėjus, kai tai lėmė organizatorių kelio knygoje klaida rezultatai buvo perskaičiuoti ir B. Vanagas su F. Palmeiro pakilo į ketvirtąją vietą. Tai suteikė ekipažui puikią galimybę pasirinkti gerą startinę poziciją.

Skynėsi kelią per džiungles

Nors žvelgiant į numatytus greičio ruožus atrodė, kad antroji diena bus gerokai sunkesnė, anot B. Vanago, rimtų išbandymų užteko ir penktadienį. „Italian Baja“ pratęsimo lenktynininkas laukia su nedideliu nerimu. 

„Pagal tai, kokį krūvį gavome šiandien buvo tikra Dakaro diena. Važiavome išdžiūvusiomis upių vagomis, siaurais miško takais, tačiau taip pat ir greitais vieškeliais. Reljefas ir trasos paviršius buvo labai įvairus“, – kalbėjo komandos pilotas. 

Antrasis greičio ruožas lenktynininkui netgi priminė džiungles – po siaurių proskynų buvo ir platesnių atkarpų, o visą kelią į orą kilo dulkės.

„Nors ekipažai leidžiami trijų minučių intervalais, dulkių tiek daug, kad netgi neįmanoma važiuoti tokiu greičiu, kokiu šiaip norėtum. Antrajame greičio ruože buvome treti, tokią pat poziciją užimame ir bendroje įskaitoje. Toks rezultatas rodo stabilumą, o tai yra gerai“, – komentavo sportininkas.

Vienintelis pastebimas nuotolis po pirmosios dienos – įveikiant džiungles primenančią vietovę pamestas vienas „Toyota Hilux“ galinis žibintas. Tačiau daug papildomo darbo mechanikam nebus, B. Vanago teigimu, automobilis važiavo nepriekaištingai. 

Pirmąją dieną dominavo „Toyota“

Antrajame greičio ruože nepavejamas buvo Saudo Arabijos lenktynininkas Yazeedas Al Rajhi. 75 kilometrų ilgio greičio ruože jo pranašumas prie antroje vietoje likusį portugalą Tiago Reisą buvo daugiau nei 3 minutės. 

Pirmąjį trejetą užbaigusį B. Vanagą nuo antrosios vietos skyrė 47 sekundės. Visi pirmosios varžybų dienos lyderiai, įskaitant ketvirtąją vietą užėmusį ispaną Xavierą Ponsą, vairavo „Toyota Hilux“ sportinius visureigius. 

Šeštadienį, rugsėjo 11-ąją, „Italian Baja“ etapo dalyvių laukia rimtas išbandymas. Lenktynininkams tris kartus teks įveikti tą pačią trasą, o kiekvieno iš greičio ruožų distancija – daugiau nei 92 kilometrai.