Kajus Šikšnelis pradeda svarbiausias šių metų lenktynes Švedijoje

Šiandien perspektyviausiam Lietuvos lenktynininkui Kajui Šikšneliui prasideda svarbiausios šio sezono lenktynės. Švedijos Kristianstadto mieste vyksta Pasaulio kartingo čempionatas galingiausiose KZ ir KZ2 klasėse. Kartu čia vyks ir FIA „Karting Trophy“ paskutinysis etapas. Šį turnyrą Kajus yra laimėjęs prieš dvejus metus.

Lietuvis savo šalį atstovauja „Energy“ komandos sudėtyje. Jo laukia trys dienos itin sunkių ir nenuspėjamų lenktynių. Trijose kategorijose prie starto linijos stos net 180 sportininkų iš 53 pasaulio šalių.

Iš jų net 101 bus tiesioginiai Kajaus konkurentai KZ2 klasėje. Iš visų sportininkų lenktynių organizatoriai priskaičiuoja net penkiolika, kuri yra tapę Europos ar Pasaulio čempionais, tad konkurencija bus nežmoniškai didelė. Į superfinalą patenka tik 36 greičiausi sportininkai. Kas lenktyniaus superfinale paaiškės tik po kvalifikacinių važiavimų.

Lenktynėse Kristianstadte intrigos nemažai įneša ir nenuspėjamas oras – ant Baltijos jūros kranto esanti trasa pasižymi itin greitai besikeičiančiu oru. 

„Švedijos trasa yra labai techniška ir sudėtinga, čia yra labai įvairių posūkių – lėtus keičia greiti, todėl ji man labai patinka,“ – sako Kajus Šikšnelis.

Šiandien vyks kvalifikaciniai važiavimai, o rytoj ir poryt – atkrintamosios lenktynės, pusfinaliai ir finalai.