Žieminių padangų reikalavimai komerciniam transportui

  • Kokie yra žieminių padangų reikalavimai skirtingose Europos šalyse;
  • Kada gali būti naudojamos „M+S“ arba „3PMSF“ simboliais pažymėtos padangos;
  • „Continental“ žieminės padangos komerciniam transportui „Scandinavia Generation 3“.

Žieminių padangų reikalavimai daugiau kaip 3,5 t sveriančiam komerciniam transportui Europos šalyse yra gana skirtingi. Pavyzdžiui, Danijoje, Italijoje ir Nyderlanduose šiems automobiliams žieminės padangos nėra privalomos. O štai Vokietija, Austrija ir Ispanija pradėjo taikyti specialius žieminių padangų reikalavimus. Taip pat šiemet Prancūzija dar labiau sugriežtino taisykles, kurios dabar yra panašios kaip Norvegijoje. 

Jei ir anksčiau Prancūzijoje žiemą atskiruose keliuose buvo privalomos žieminės padangos, nuo šiol jos turi būti pažymėtos ne tik „M+S“ raidėmis, bet ir „3PMSF“ snaigės kalnuose simboliu, ir tai galioja tiek lengviesiems automobiliams, tiek ir komerciniam transportui. Nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. žieminių padangų ar sniego grandinių naudojimas yra privalomas keliuose, pažymėtuose kelio ženklais „Sniego grandinės privalomos“ ir „Žieminės padangos privalomos“.

Norvegijoje reikalavimas naudoti žiemines padangas su „3PMSF“ simboliu varančiajai ir vairuojamajai ašiai galioja nuo 2020 metų. Ant kitų ašių gali būti sumontuotos „3PMSF“ arba „M+S“ simboliu pažymėtos padangos, taip pat privaloma turėti sniego grandines.

Lenkijoje komerciniam transportui žieminės padangos nėra privalomos (taip pat visiems automobiliams draudžiama naudoti dygliuotas padangas). Vokietijoje, priklausomai nuo oro sąlygų, gali būti privalomos vairuojamosios ir varančiosios ašies padangos, pažymėtos „3PMSF“ simboliu.

Austrijoje nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 15 d. visi automobiliai privalo važinėti su žieminėmis padangomis. Sunkvežimiai turi turėti sumontuotas „M+S“ arba „3PMSF“ simboliu pažymėtas padangas bent ant vienos varančiosios ašies, o padangų protektoriaus gylis negali būti mažesnis nei 6 mm. Taip pat privaloma turėti sniego grandines.

Suomijoje gruodžio–vasario mėnesiais privalo būti sumontuotos „M+S“ arba „3PMSF“ simboliu pažymėtos padangos, kurių varančiosios ašies padangų protektorius negali būti mažesnis nei 5 mm.

Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje daugiau kaip 3,5 t sveriančiam komerciniam transportui žieminės padangos neprivalomos, tačiau padangų protektoriaus gylis turi būti mažiausiai 3 mm (Estijoje ir Latvijoje) arba 1,6 mm (Lietuvoje).

„Continental“ žieminių padangų „Scandinavia Generation 3“ gama

Informacija apie reikalavimus žieminėms padangoms yra svarbi, tačiau tinkamų padangų pasirinkimas yra dar svarbesnis. „Continental“ papildė savo plačią žieminių padangų gamą, skirtą komercinėms transporto priemonėms, 22,5 colio dydžio padangomis.

„Sukūrėme „Scandinavia Generation 3“ padangų liniją įvairioms kelio dangoms ir visoms oro sąlygoms“, – sako Hinnerk Kaiser, „Continental“ Padangų plėtros padalinio vadovas. Šios padangos pasižymi itin geru sukibimu žiemą ir ilgu naudojimo laiku. „Mūsų dviejų pakopų lamelių technologija užtikrina visapusišką saugumą ištisus metus, – priduria p. Kaiseris. – Didelis natūralios gumos kiekis padangose suteikia mažesnį pasipriešinimą riedėjimui ir lankstumą esant žemai temperatūrai, o optimizuotas gumos mišinys užtikrina didesnį atsparumą dilimui, tad padangos išsiskiria ir dideliu naudojimo efektyvumu“.

Naujos „Conti Scandinavia HS3“, „HD3“ ir „HT3“ žieminės padangos pažymėtos „M+S“ ir „3PMSF“ simboliais ir yra skirtos variuojamajai ir varančiajai ašims, taip pat puspriekabėms.