Šonaslydininkai sezoną užbaigs triukšmingai: žada užsukti 12 valandų truksiančią „drifto“ šventę

Triukšmingai praūžęs Lietuvos šonaslydžio sezonas skaičiuoja paskutines likusias dienas iki pabaigos šiemet. Visi taškai ant „i“ bus sudėlioti ne kur kitur, o Kuršėnuose, Šiaulių Darbo rinkos mokymo centro autodrome, kuriame įvyks jau trečiasis šiemet „Betsafe Drift Matsuri“ – tikra šonaslydžio fiesta, kurios nesustabdys netgi sutemos.

„Pasirūpinome viskuo, ko reikia geram renginiui, o svarbiausia – naktiniu apšvietimu, leisiančiu gerai matyti visus Kuršėnų autodromo vingius ir žiūrovams, ir „drifteriams“, tikrai norėsiantiems šiemet trasoje „sudeginti“ paskutinius padangų komplektus“, – žadėjo renginio organizatorius Linas Ramoška.

Pasak L. Ramoškos, retam šonaslydžio gerbėjui Lietuvoje reikia paaiškinti, kas gi yra „Matsuri“. Gilias šaknis Japonijoje turinti tradicija šiuo žodžiu apibūdina šventes, skirtas Šintoizmo dievams pagerbti, o šonaslydininkai taip pažymi „drifto dievams“ skirtą siautulio kupiną šventę. Idėja tokia, kad sportininkai čia tarpusavyje nesivaržo, o tiesiog mėgaujasi važiavimu ir demonstruoja, ką gali, gausiai žiūrovų miniai. Tokie „Matsuri“ pasivažinėjimai Lietuvoje L. Ramoškos organizuojami jau dvejus metus.

Naktinis apšvietimas spalio 9-ąją Kuršėnuose vyksiančiam renginiui suteikė galimybę tęstis net 12 valandų. Tad tai, kad sportininkai važiavimus pradės dar dienos šviesoje, o tęs – sutemus, suteiks nemažai intrigos.

100 važiuojančių

Tradicija tampa ir tai, kad „Betsafe Drift Matsuri“ sutraukia dešimtis šonaslydininkų ir iš Lietuvos, ir iš užsienio šalių. Tai priežastis, kodėl žiūrovai gali pasigėrėti vienu metu važiuojančiais keliolika sportininkų, bandančių judesys į judesį pakartoti tai, ką daro sportininkas priekyje.

Jokia išimtis ir trečiasis šių metų „Matsuri“, mat spalio 9-ąją vyksiančiam renginiui užsiregistravo 100 šonaslydininkų, tarp kurių – ir žinomiausi vardai Lietuvoje, ir Latvijos sportininkų desantas.

Pavyzdžiui, savo bolidus būsimai šonaslydžio fiestai ruošia visa „Krebždesio“ komanda su Simonu Ivanovu priešaky. Nuo pirmųjų žingsnių „drifto“ pasaulyje savo nuotykius „YouTube“ kanale publikuojanti komanda turi užtikrintą būrį gerbėjų.

Šonu slysti planuoja ir Gediminas Ivanauskas-Ivanulė, gerbėjus pradžiuginantis įspūdingais ir aštriais važiavimais. Kuršėnus aplankyti žada ir „Voverė Drift“ komanda.

Latvijos sportininkai taip pat trokšta pabaigti šonaslydžio sezoną įspūdingoje šventėje, tad, pasak „Betsafe Drift Matsuri“ organizatoriaus, tarp norinčių pasivažinėti Lietuvoje yra ir Toms Jankovskis, kurio pirmos serijos BMW dar geriau žinomas „Baby Zonda“ vardu. Taip automobilis vadinamas todėl, kad po jo kapotu – ne BMW, o „Pagani Zonda“ variklis. 6 l darbinio tūrio atmosferinis agregatas generuoja net 550 AG.

Svečių iš Latvijos sąraše – ir žaismingai „Kebabfighter“ pavadintą BMW vairuojantis Edgars Krogeris. Pastarojo automobilis prilygsta vairuojantiems ryškiausių Lietuvos šonaslydžio profesionalų – Benedikto Čirbos ir Andriaus Vasiliausko.

Visą šonaslydžio fiestą savo akimis pamatyti galės tie, kurie spalio 9 dieną atkeliaus į Kuršėnų autodromą. Daugiau informacijos apie net pusę paros truksiantį renginį ir bilietus rasite www.drifting.lt.