ABB pristato greičiausią pasaulyje elektromobilių įkrovimo stotelę

Vis daugiau automobilių gamintojų žengia į elektra varomų transporto priemonių rinką, o augantis poreikis verčia ieškoti technologinių sprendimų, kurie užtikrina didesnį praktiškumą ir leidžia patenkinti elektromobilių vairuotojų poreikius. Šiandien pristatoma pasaulinė naujiena – sparčiausiai kraunanti elektromobilių įkrovimo stotelė. Ji greičiau nei per tris minutes įkraus elektromobilį 100 kilometrų kelionei.  Tai vienintelė įkrovimo stotelė vienu metu galinti krauti iki keturių transporto priemonių, todėl puikiai tiks degalinėse, miesto stovėjimo aikštelėse, prekybos vietose ir auto parkuose. Sparčiausią pasaulyje įkrovimo stotelę sukūrė energetikos ir automatikos technologijų bendrovė ABB.

Naujasis ABB „Terra 360“ yra modulinis įkroviklis, vienu metu galintis krauti iki keturių transporto priemonių ir turintis dinaminį galios paskirstymą. Tai reiškia, kad vairuotojams neteks laukti eilėje, jei stotelėje jau kažkas kraus elektromobilį. Jie tiesiog naudos kitą kištuką. Naujojo įkroviklio didžiausia galia – 360 kW ir jis gali pilnai įkrauti bet kurį elektromobilį per 15 minučių ar dar greičiau. Jis sukurtas atsižvelgiant į kasdienius elektromobilių vairuotojų poreikius ir lūkesčius: užtikrina greitį ir patogumą, yra paprastas naudoti.

„Vyriausybėms visame pasaulyje kovojant su klimato kaita ir formuojant viešąją politiką, palankią elektromobiliams ir įkrovimo infrastruktūros vystymui, ypač greitų, patogių ir lengvai valdomų įkrovimo stotelių poreikis yra didesnis nei bet kada anksčiau“, – sakė ABB el. mobilumo verslo prezidentas Frank Muehlon. 

„Terra 360“ stotelė yra raktas į augančios paklausos tenkinimą ir spartesnį el. mobilumo vystymą visame pasaulyje.

„Tai svarbi diena ABB, kuri, būdama pasaulinė elektromobilių greitojo įkrovimo lyderė, atlieka svarbų vaidmenį kurdama mažo anglies dioksido kiekio technologijų visuomenę“, – sakė ABB vyriausiasis komunikacijos ir tvarumo pareigūnas Theodor Swedjemark. 

Europos rinkoje „Terra 360“ pasirodys jau 2021 m.  pabaigoje, o nuo 2022 m.  – JAV, Lotynų Amerikoje ir Azijos bei Ramiojo vandenyno regionuose. 

Novatoriška šios stotelės apšvietimo sistema nurodo naudotojui įkrovimo procesą, rodo elektromobilio baterijos įkrovos būklę (SoC) bei likusį laiką iki optimalaus įkrovimo seanso pabaigos. Greičiausias pasaulyje elektromobilių įkroviklis taip pat pritaikytas neįgaliųjų vežimėliams ir turi ergonomišką kabelių valdymo sistemą, kuri padeda vairuotojams greitai ir su minimaliomis pastangomis prisijungti prie įkroviklio.

„Terra 360“ įkrovikliai tenkina ne tik privačių elektromobilių vairuotojų poreikius degalinėse, parduotuvėse ar mažmeninės prekybos vietose, bet gali būti įrengti ir komercinėse įmonėse jų elektromobilių parko: elektromobilių, mikroautobusų ar sunkvežimių įkrovimui.  Taip pat šie įkrovikliai neužima daug vietos, juos galima įrengti nedideliuose sandėliuose ar automobilių stovėjimo aikštelėse, kur vieta yra apribota.

„Terra 360“ įkroviklius galima individualizuoti: jiems galima suteikti savo įmonės prekinio ženklo išvaizdą, naudojant plėvelę arba keičiant LED šviesos diodų juostelių spalvą. Taip pat yra galimybė įrengti integruotą 27 colių reklaminį ekraną vaizdo įrašams ar nuotraukoms rodyti.

ABB yra pasaulinė technologijų lyderė, kuri skatina visuomenės ir pramonės virsmą link produktyvesnės ir tvaresnės ateities. Apjungdama programinę įrangą su elektrifikacijos, robotikos, automatikos ir pavarų produktų asortimentu, ABB praplečia technologijų ribas ir perkelia efektyvumą į naują lygmenį. ABB patirtis siekia daugiau nei 130 metų, o sėkmę lemia apie 105 000 aukštos kvalifikacijos darbuotojų daugiau nei 100 šalių.