Maroko ralio prologas. Lietuviai stebina greičiu

Vakar vakare Maroko ralis prasidėjo prologu – kvalifikaciniu dešimties km ilgio greičio ruožu. Visai šalia Zagoros miesto tuščioje dykynėje organizatoriai surengė pirmą greičio ruožą, kuris sudėliojo starto tvarkas šiandienos pirmajam greičio ruožui. Įdomu tai, kad pirmi dešimt sportininkų galėjo rinktis savo starto poziciją. Laimėjęs prologą Nasser Al Attiyah žinoma, pasirinko dešimtą vietą rytdienos startui.

Lietuviams sekėsi puikiai. Pirmasis startavo Laisvydas Kancius. Ir į finišą, nesusidūręs su didesnėmis problemomis, lietuvis atvažiavo puikioje antroje vietoje savo klasėje, vos keturias sekundes nusileidęs tik savo komandos draugui čekui Tomas Kubiena.

„Važiavau be didesnių klaidų, gal pora smulkių klaidelių padariau. Bet dulkės praktiškai nemaišė, jaučiuosi puikiai, laukiu rytojaus!“ – po finišo rodos net nepavargęs pasakojo Laisvydas Kancius.

Rokas Baciuška su Oriol Mena startavo antras iš lietuvių. Kadangi lietuvis startavo jau vėliau, saulė buvo žemiau ir tai tapo nedidele kliūtimi – vietomis ji plieskė kone tiesiai į akis. Tačiau tai nesutrukdė lietuviui pasirodyti visai neblogai. Su šturmanu iš anksto sutarę nelėkti, jie vykdė planą, kurio pagrindas – svarbiausia nedaryti klaidų. Rezultatas – aštuntoji vieta klasėje.

„Mums buvo svarbiausia surasti bendrą kalbą, nes tai tik pirmas greičio ruožas mums kartu. Kol kas atrodo viskas tikrai neblogai. Truputį trukdė saulė, gavom ir dulkių, bet be mažiausio incidento. Svarbu, automobili sveikas, visi ratai sveiki ir mes finiše,“ – finišavęs sakė Rokas Baciuška.

Tomas Mickus ir Darius Leskauskas startavo „Open“ klasėje vieni paskutinių. Tačiau tai nesutrukdė šiam tandemui pasirodyti fantastiškai gerai. Nepaisant to, kad jiems važiuojant greičio ruože tvyrojo daug dulkių, o be to jiems ir konkurentą lenkti teko vienoje vietoje, Tomas su Darium atviroje klasėje tarp bagių užėmė fantastinę pirmąją vietą!

„Prieš finišą su Darium sutarėm, kad nelėksim, neskubėsim, pravažiuosim keletą kilometrų ramiai, nes reikia apsiprasti su danga, su kelio knyga ir t.t. Bet kai nuvažiavę vos kelis kilometrus nuo starto apkenkėme vieną varžovą, supratau, kad tempas yra geras. Prieš finišą pavijom dar kelis ir paskutinius kelis šimtus metrų finišavom praktiškai nieko nematydami dulkėse. Vos neprašokom finišo – nedaug trūko būtumėm pralėkę pro šalį,“ – po finišo juokėsi Tomas Mickus.

Šiandien prasideda tikrasis Maroko ralis. Sportininkų laukia daugiau kaip 288 km ilgio greičio ruožas, o iki jo reikės pravažiuoti dar pusantro šimto kilometrų.

Laisvydas Kancius startuoja 11 val. 30 min. Lietuvos laiku, Rokas Baciuška startuoja 14 val. 24 min., Tomas Mickus su Darium Leskausku – 15 val. 22 min.