Dakaro repeticijoje Maroke kausis trys lietuvių ekipažai

Maroko ralis – tai tarsi Dakaro repeticija. Čia susirenka dauguma Dakarui besiruošiančių sportininkų, dalyviai šias lenktynes ir vadina tarsi mažuoju Dakaru. Lenktynių miestelyje, kuris yra Zagoros miesto prieigose, gyvena beveik tūkstantis žmonių. Net trisdešimt žmonių šį nedidelį miestą statė dvi savaites.

Šiais metais tarp visų dalyvių susikaus ir trys lietuviški ekipažai. Keturračių įskaitoje lenktyniaus Laisvydas Kancius.

„Pavasarį dalyvavau Andalūzijos ralyje, visą vasarą intensyviai treniravausi ir ruošiausi, o čia, Maroke, pamatysime kaip man sekėsi ruoštis kitų metų Dakarui. Tiesą sakant po pernai metų rezultato du mėnesius ilsėjausi ir abejojau, ar dar kartą lenktyniausiu. Tačiau po daugybės žmonių palaikymo žinučių ir skambučių supratau, kad noriu dar kartą pravažiuoti Dakarą. O čia sieksiu kuo geresnio rezultato,“ – po testų sakė Laisvydas Kancius.

Kol kas po testų Laisvydo nuotaika puiki, jis kaip ir visi kenčia nuo didžiulio karščio – dieną oro temperatūra įkaista iki 40 laipsnių. Lietuvio keturračių klasėje susirinko visas elitas – visi greičiausi pasaulio keturratininkai ruošiasi Dakarui.

Dar du lietuviai lenktyniaus bagiais. T4 įskaitoje Rokas Baciuška su navigatoriumi iš Katalonijos Oriol Mena atstovaus „Southracing“ komandą. Rokui tai bus pirmas egzaminas ant smėlio.

„Iki šiol kopose nebuvau važiavęs nei metro. Ir nors Maroke kopos yra kur kas mažesnės, negu Dakare, tačiau iššūkių netrūksta. Šiandien testuose buvome netgi užklimpę. Tiksliau, padarėme tai specialiai, kad suvokčiau kaip išsivaduoti iš smėlio gniaužtų, kaip greičiau, tiksliau viską atlikti, kad nesugaištumėm daug laiko. Taigi, jau turėjau galimybę padirbėti su kastuvu,“ – juokiasi R. Baciuška.

Rokui šį kartą padeda Oriol Mena, kuris prieš ketverius metus Dakaro ralyje buvo apdovanotas geriausio naujoko taure, nes Dakare motociklų įskaitoje užėmė puikią septintą vietą. Dabar O. Mena jau antrus metus dirba navigatoriumi.

„Skandinavijos kelias Racing“ komanda – Tomas Mickus su Darium Leskausku lenktyniaus „Open SSV“ klasėje. Taip pat pirmą kartą į Maroką atvažiavę sportininkai jau pirmuose testuose susidūrė su iššūkiu – didžiuliu karščiu, kuris nepatiko ir jų bagiui.

„Turime truputį bėdų – kai lauke tvyro 40 laipsnių karštis mūsų bagio variklis ir visi mazgai gerokai kaista. Truputį labiau negu norėtumėm. Tačiau lyg ir išsprendžiam problemą – jau radom kas galėjo būti tokio kaitimo priežastis. Dabar iki kvalifikacinio greičio ruožo dar išsibandysim bagį ir tikimės, kad viskas bus gerai,“ – prieš startą pasakojo Tomas Mickus.

Sportininkų per šešias ralio dienas laukia net 1633 km greičio ruožų, o iš viso sportininkai turės nuvažiuoti beveik tris tūkstančius kilometrų. Organizatoriai žada trasą, labai panašią į Dakaro ralio greičio ruožus – smėlis ir akmenys, gal tik kopos ne tokios didelės.

Šiandien vakare, 15 val. Lietuvos laiku startuoja kvalifikacinis greičio ruožas.