Rekordinės spalio degalų kainos, bet ar tai – pabaiga?

Gamtinių dujų ir anglių trūkumas Azijoje ir Europoje didina mazuto ir dyzelino paklausą energijos gamybos sektoriuje, ypač artėjant šaltesniems orams.

Tarptautinė energetikos agentūra (TEA) skaičiuoja, kad dėl energetinės krizės naftos paklausa gali padidėti 500 tūkst. per parą per ateinančius mėnesius.

Šiuo metu neverta tikėtis pasiūlos padidėjimo iš OPEC+ ar JAV skalūnų sektoriaus, todėl pagrindinis veiksnys, galintis apriboti kainų augimą naftos rinkoje, gali būti tik paklausos silpnėjimas reaguojant į kainų šuolį.

Dabar „Brent“ naftos kaina svyruoja apie 84-85 JAV dolerių už barelį. Tuo tarpu „Goldman Sachs“ ekspertai mano, kad „Brent“ kaina iki metų pabaigos gali pakilti iki 90 JAV dolerių už barelį. O Rusijos prezidentas V. Putinas neatmeta galimybės, kad naftos kaina galėtų pakilti iki 100 JAV dolerių už barelį.

Pricer.lt spalio mėnesio pigiausių A95 benzino, dyzelino ir suskystintų automobilinių dujų reitinguose vienareikšmiu lyderiu išlieka degalinė „Jozita“. „Circle K“ ir „VIADA“ stabiliai įsitvirtino brangiausių degalinių pozicijose.

  • Kainų palyginimo portalo Pricer.lt duomenimis, spalio 14 d., A95 markės benzino aukščiausia kaina buvo „Viados“ ir „Circle K“ degalinėse – 1,439 euro už litrą. „Neste“ degalinėje jis kainavo 1,389, o štai „Jozitos“ degalinėje jis buvo pigiausias – 1,340 euro už litrą. Skirtumas tarp mažiausios ir didžiausios A95 benzino kainų – 9,9 centų litrui arba 7,4%.
  • Dyzelino kainos išsidėsčiusios panašiai. Pigiausias dyzelinas „Jozitos“ degalinėje – 1,250, o brangiausias degalinėse „Viada“ ir „Circle K“  – net 1,339 euro už litrą. Skirtumas tarp mažiausios ir didžiausios dyzelino kainų – 8,9 centų litrui arba 7,1%.
  • Mažiausia automobilinių dujų kaina buvo „Jozita“ degalinėje – 0,70 euro, „Orlen Lietuva“ su 0,709 euro kaina užėmė antrą vietą, brangiausia – degalinėje „Viada“ – 0,769 euro. Skirtumas tarp mažiausios ir didžiausios automobilinių dujų kainų – 6,9 centai litrui arba 9,9 %.