Draudikai įspėja: spalis – avaringiausias metų mėnuo

Pasak bendrovės transporto žalų grupės vadovės Guodos Jasaitės, spalis gali būti pavojingiausias mėnuo kelių eismo dalyviams ir šiemet dėl keleto veiksnių.

„Įpusėjus rudens sezonui, ilgėja tamsusis paros metas, dėl padažnėjusių kritulių ir rūko smarkiai suprastėja matomumas. Vairavimą apsunkina ir ne visuomet oro sąlygų keliamus iššūkius atlaikančios vis dar nepakeistos vasarinės padangos.

Kiekvieną rugsėjį, pasibaigus vasarai ir prasidėjus naujiems mokslo metams, skelbiamos saugaus eismo akcijos, vairuotojams primenama, kad gatvėse padidėja išbėgančių vaikų rizika, ir skatinama atsargiau vairuoti, pasirinkti saugesnį greitį. Tačiau statistika rodo, kad šių priminimų kur kas labiau reikia spalį. Kadangi šiuo metu daug anksčiau temsta ir dažniau lyja, kyla ir kitų pavojų: vietinės reikšmės keliuose padaugėja migruojančių ir į kelią išbėgančių laukinių gyvūnų, tamsoje klastingai akina kitų eismo dalyvių ir gatvių šviesos, vairuotojų dėmesį blaško atspindžiai ant šlapios kelio dangos“, – sako „If“ transporto žalų grupės vadovė.

Didžiausią pavojų spalio mėnesį vairuotojams visgi kelia staigios temperatūrų permainos ir dėl to sparčiai besikeičianti kelio dangos būklė. G. Jasaitė pateikia pavyzdį: „Galite ramiai važiuoti rytinės saulės pašildytu, iš pirmo žvilgsnio – sausu asfaltuotu plentu ir po akimirkos patekti į plikledžio ruožą miškais apaugusioje atkarpoje. Vertinant tai, kad spalį vairuotojai neskuba keistis vasarinių padangų į žiemines, tokia situacija gali būti pavojinga ir netgi pražūtinga.“

„Pastaruosius dvejus metus spalio 28 d. yra avaringiausia mėnesio diena, nes kone visi anksčiau minėti veiksniai susideda į vieną, o automobilių srautas itin išauga dėl artėjančių Vėlinių. Norėdami apsaugoti save ir kitus, atidžiai įvertinkite kelių eismo sąlygas: oro temperatūrą, matomumą, savo automobilio padangas ir kelio dangą. Taip pat, net jei leistinas greitis yra 50 ar 90 km/val., rinkitės važiuoti lėčiau, jei abejojate dėl kelio dangos, taip pat lyjant stipriam lietui, tvyrant rūkui. Mūsų surinkti duomenys rodo, kad didelis avaringumas spalį stebimas ir kaimynių Latvijos bei Estijos keliuose, tad išlikite budrūs ir keliaudami į užsienio šalis“, – pataria „If“ atstovė.