Pirmą kartą Lietuvoje – atidarytas profesionalus automobilių sporto entuziastų „hubas”

Vilniuje, M7 industrinio verslo centre, duris atvėrė tarptautinis virtualaus lenktynių sporto hub’as „OBS Motorsport“. Naujasis centras yra vienintelis šalyje, ne tik vienijantis automobilių sporto entuziastus įvairaus pobūdžio veikloms, tačiau ir teikiantis galimybę treniruotis įrengtais simuliatoriais su profesionalaus lenktynininko priežiūra.

Naujasis centras – tai Vokietijoje įkurto „One Boy’s Story“ klubo padalinys. Jam priklausantys automobilių entuziastai ruošiasi lenktynėms, organizuoja turus žymiausiose Europos trasose, taip pat konsultuoja norinčius investuoti į klasikinius Porsche automobilius.

Pasak klubo įkūrėjo Dmitrij Juvko, naujojo e-sporto centro Lietuvoje tikslas yra ne tik populiarinti virtualų sportą, padėti ruoštis profesionalams, bet ir supažindinti visuomenę su automobilių sporto disciplina.

„Lietuvoje trūko erdvės, kuri vienytų įvairius automobilių entuziastus: mėgėjus, profesionalus, kolekcininkus. Čia vyks ne tik treniruotės, bet ir įvairūs renginiai bei susitikimai. Džiaugiuosi, kad galėsime dalytis Vokietijoje, turinčioje gilesnes automobilių sporto tradicijas, įgyta patirtimi ir žiniomis“, – sakė D. Juvko.

Pandemija prisidėjo prie e-sporto populiarumo

D. Juvko įsitikinęs, kad visų sporto šakų ateitis yra neatsiejama nuo e-sporto, o pandemija šį procesą tik paspartino.

„Kaip ir visi renginiai pandemijos metu, daugelis sporto varžybų bei treniruočių persikėlė į virtualią erdvę. Nors gyvas sporto pasaulis kol kas renka didesnes palaikančiųjų auditorijas, e-sporto mėgėjų bendruomenė pastaruosius keletą metų intensyviai plečiasi.“ – teigė D. Juvko.

Anot jo, nemaža dalis sportininkų be simuliatorių jau neįsivaizduoja savo pasirengimo tikroms lenktynėms.

„Dalis sportininkų simuliatorius naudoja besiruošdami virtualioms, o dalis – realioms lenktynėms. Profesionali įranga gali atkurti bet kurią garsiausią Europos trasą“, – sakė D. Juvko.

Be to, anot „OBS Motorsport“ įkūrėjo, virtualioje erdvėje vykstančiomis lenktynėmis besidomintys gerbėjai iš žiūrovo pozicijos lengviau pereina į sportininkų gretas.

„E-sporto gerbėjams lengviau įsitraukti, asmeniškiau pajausti lenktynių specifiką. Patiems virtualiai išbandyti savo jėgas reikalauja ir mažesnio pasiruošimo bei investicijų. Vėliau dažnas persikelia į realias trasas, tačiau pradedančiųjų būtent nuo e-sporto – vis daugėja“, – pasakojo D. Juvko.

Komandos treneris – profesionalus lenktynininkas G. Grinbergas

Naujajame virtualaus lenktynių sporto centre įrengti 4 simuliatoriai, o su jais kartu naudojama įranga leidžia itin tiksliai atkurti realybėje egzistuojančias trasas. Tačiau jose tiek mėgėjai, tiek profesionalai gali treniruotis tik su trenerio prežiūra.

Juo tapo ne bet kas, o pasaulinio garso sportininkas, pelnęs aukštus įvertinimus bei tapęs 2020 metų Azijos „Le Mans“ serijos metų naujoku – Gustas Grinbergas.

„G. Grinbergas yra daugkartinis virtualių lenktynių nugalėtojas, daugiau nei aštuonerius metus lenktyniavęs kartingais, o vėliau persėdęs už lenktyninių automobilių vairo. Jis yra ne tik perspektyvus vairuotojas, tačiau ir puikus treneris.“ – sakė D. Juvko.

Anot centro įkūrėjo, treneris individualiai dirba su kiekvienu vairuotoju, įgalina jo stipriąsias puses ir sutelkia dėmesį į silpnų vietų taisymą.

D. Juvko teigimu, „OBS Motorsport“ centras neapsiribos tik klubo narių paruošimu vykimui į Europos šalių trasas ar e-sporto lenktynėms.

„Mūsų ateities planuose – ir patiems organizuoti bei vykdyti virtualius čempionatus skirtingose pasaulio trasose,“ – pasidalijo D. Juvko.