Į ką atkreipti dėmesį renkantis žieminį langų apiplovimo skystį?

Skirtingu metų laiku skirtingas elgesys: jeigu šylant orams ne visi skuba žieminio langų apiplovimo skysčio keisti į vasarinį, tai prieš žiemą linkusių diskutuoti, ar verta pilti brangesnį produktą į automobilį, sumažėja iki minimumo. Juk svarbiausia – kad šis neužšaltų ir valytų langus net ir esant itin žemai temperatūrai. 

Vis dėlto vairuotojai dalinasi istorijomis, kaip atėjus pirmiesiems šalčiams jie užpylė brangaus, gero gamintojo žieminio langų skysčio, kurio etiketėje šmėžuojasi dviženkliai skaičiai prieš minuso ženklą, o jau po didesnės šalnos naktį šis ėmė ir paprasčiausiai užšalo. 

„Neretai žmonių daroma klaida – jie ne iki galo išpurškia vasarinį skystį ir ant viršaus užpila žieminio. Kadangi vasarinio skysčio dar būna likę pačioje sistemoje, vamzdeliuose, jis dažniausiai ir užšąla“, – sakė automobilinės chemijos gamintojo „Lesta“ atstovė Erika Piečiukaitienė. 

Pašnekovė prisipažino, kad būtent tokiu klausimu kartais jiems ir skambina vartotojai. Kontrolinis klausimas „ar likutis žieminio ploviklio pakuotėje taip pat užšalo?“ vartotojams leidžia patiems suprasti savo klaidą. Susidūrus su tokia problema rekomenduojama į langų apiplovimo skysčio bakelį įpilti ne žieminio skysčio, o žieminio koncentrato, kuris praskiestų vasarinį skystį. 

Vis dėlto žieminis langų ploviklis pasižymi ne tik tuo, kad neužšąla. Skiriasi jo funkcijos, tad, suprantama, ir sudėtis. Vasarinis langų apiplovimo skystis turi nebraižydamas stiklo valyti dulkes, prikepusias vabzdžių liekanas, o štai žieminis – pašalinti gerokai riebesnį purvą, kelio druskas, alyvos liekanas.

„Lesta“ atstovė aiškina, kad į gerus žieminius ploviklius dedamos medžiagos, kurios nedžiovina paviršių, gumų, apsaugo lakuotas ir dažytas kėbulo dalis. Pigesni žieminiai langų plovimo skysčiai džiovina valytuvų gumas, jos eižėja, dėl to sutrumpėja valytuvų tarnavimo laikas, braižosi priekinis stiklas. 

Kaip atskirti gerą ir prastą ploviklį? Specialistė sako, kad paprastam vartotojui nėra lengva atsirinkti ploviklius, pažiūrėjus vien į jį sudėtį. Kokybę čia neretai lemia kaina. 

„Natūralu, kad kuo brangesnis bus skystis, tuo ten daugiau bus įdėta valomųjų medžiagų, kurios nedžiovins paviršių. Pigesniame skystyje dažnai naudojamas prastesnės kokybės spiritas, todėl jis gali smirdėti. Geresniuose plovikliuose naudojami aukštesnės klasės spiritai. Rimtose prekybos vietose normalių kompanijų parduodami produktai metanolio savo sudėtyje nebeturi, nes jis, dėl nuodingų savybių, yra uždraustas Europos Sąjungoje. Nesaugūs skysčiai liko nebent tik neaiškiose turgavietėse ar garažiukuose. Tad norint įsigyti gerą langų plovimo skystį, rekomenduočiau pasikliauti gamintojo reputacija, rinktis žinomų prekės ženklų produktus ir nepagailėti vieno kito euro geresniam jų“, – aiškino E. Piečiukaitienė. 

Kaip sužinoti, kad išsirinktas žieminis apiplovimo skystis yra geras? Pirmiausia, jis neturi skleisti stipraus spirito kvapo. Jis turi gerai nuvalyti langus nepalikdamas dryžių ir nepadengdamas stiklo riebia plėvele.