„Porsche“ koncernas: grįžta kultinės spalvos, atsiranda galimybė susikurti savąją

Neįprastos kėbulo spalvos visuomet buvo svarbus ir išskirtinis sportinių „Porsche“ automobilių bruožas, itin vertinamas šio gamintojo entuziastų. Įgyvendindamas dar labiau individualizuotą strategiją, koncernas skelbia sugrąžinantis kultines spalvas bei plečiantis jų naudojimo galimybes, taip pat didina spalvų paletę iki daugiau nei 160-ies pasirinkimų bei siūlo iki šiol negirdėtą galimybę – susikurti savo individualią spalvą. 

Dar platesnė spalvų paletė

Pristatydamas pokyčius, pirmiausia koncernas atveria galimybes plačiau naudoti kultines devintojo dešimtmečio spalvas, tokias kaip „Maritime Blue“, „Rubystar Red“ ir „Mint Green“. Šiomis spalvomis iki šiol buvo dažomi tik „911“ modeliai. Keičiantis strategijai, šiomis spalvomis galės būti dažomi visi koncerno gaminami automobiliai. Toks pasirinkimas priklausys „Spalvos pagal pavyzdį“ (angl. Paint to Sample) kategorijai, kuri anksčiau vadinosi „Individuali spalva“ (angl. Custom Colour).  

Ieškantiems dar daugiau išskirtinumo, koncernas išplečia spalvų pasirinkimo galimybes iki daugiau nei 160 skirtingų atspalvių, priklausomai nuo automobilio. Pavyzdžiui, „911“ ir „718“ modelių serijoms bus galima rinktis iš daugiau nei 100 papildomų atspalvių, „Taycan“ – iš daugiau nei 65, o „Panamera“, „Macan“ ir „Cayenne“ modeliams – iš daugiau nei 50 atspalvių. 

„Augant sportinių automobilių poreikiui, kyla ir individualių užsakymų skaičius, kai ne tik techninė automobilio specifikacija, bet ir spalva tampa kiekvieno „Porsche“ vairuotojo individualaus charakterio išraiška“, – sako Vilniaus „Porsche“ centro vadovė Rasa Klimavičiūtė.

Ji priduria, kad siekdamas atliepti kiekvieno kliento poreikius, koncernas kartu su „Porsche Exclusive Manufaktur“ gerokai išplėtė savo pajėgumus: „Pagrindinėje gamykloje Cufenhauzene įdiegta nauja dažų gamybos sistema, leidžianti gramų tikslumu sumaišyti kelias dešimtis įvairių ingredientų, kad būtų išgautas kliento pageidaujamas atspalvis.“

„Spalvos pagal pavyzdį“ spalvas jau galima užsisakyti visuose „Porsche“ centruose renkantis naują automobilį, o nuo 2022 m. ši opcija bus integruota ir į virtualų „Porsche“ konfigūravimo įrankį, todėl užsakymą specialiai spalvai bus galima atlikti ir internetu. 

Daugeliui „911“ ir „718“ „Spalvos pagal pavyzdį“ opcija kainuos 8 954 eurų, „718 GT“ ir „911 Turbo“, „Turbo S“ ir  „Turbo GT“ modeliams – 10 044 eurų. 

„Spalvos pagal pavyzdį PLIUS“ – galimybė susikurti savo spalvą 

Tais atvejais, kai pageidaujama ypač išskirtinės spalvos, koncernas pristato „Spalvos pagal pavyzdį plius“ (angl. Paint to Sample Plus) opciją. Tai itin individualizuota paslauga, kai klientas pateikia jam patinkančios spalvos pavyzdį, o koncernas imasi bandymų tokią pagaminti. Gavus užsakymą, pirmiausia sukuriama pageidaujamos spalvos formulė pagal turimus dažų ingredientus. Vėliau ta spalva testuojama skirtingoje šviesoje, o galiausiai išbandoma ant automobilio kėbulo bei kitų detalių. 

„Spalvos pagal pavyzdį plius“ opcija kainuoja 17 908 eurų „911“ ir „718“ modeliams ir 20 086 eurų „718 GT“, „911 Turbo“, „Turbo S“ ir „Turbo GT“ modeliams. Jei norimos spalvos pagaminti neįmanoma, koncernas testavimo sąnaudas prisiima sau. 

Vilniaus „Porsche“ centras yra vienas iš 100 pasaulyje esančių centrų, kuriems suteiktas „Porsche Exclusive Manufactur“ partnerio statusas. Be individualizuotų sprendimų, „Porsche Exclusive Manufaktur“ taip pat gamina mažas riboto leidimo „Porsche“ automobilių serijas ir padeda išpildyti ypač individualius klientų pageidavimus. Partnerio statusą turintys „Porsche“ centrai teikia kompetentingas ir kvalifikuotas konsultacijas dėl „Porsche Exclusive Manufaktur“ asortimento ir galimybių. Kai kuriuos dizaino elementus galima pasirinkti ir naudojantis automobilio konfigūravimo įrankiu internete.