„Fiat 500e“ tapo geriausiu 2021 m. automobiliu mažų elektromobilių kategorijoje

Belgijos automobilių leidinio „Le Moniteur Automobile“ surengtuose mažų elektromobilių rinkimuose ir vėl triumfavo „Fiat 500e“. Ikoniškas itališko dizaino modelis, pažangiausios technologijos ir keli kėbulo pasirinkimai – esminiai, geriausio 2021 m. automobilio apdovanojimą pelnę pranašumai, konkurencingoje elektromobilių rinkoje.

Žinomo automobilių žurnalo „Le Moniteur Automobile“ skaitytojų širdis pavergusiam „500e“ tai jau 19-asis apdovanojimas mažiau nei per metus. Pasaulinius laurus skynęs už geriausią dizainą, tapęs geriausiu mažiausiu elektromobiliu, metų elektriniu kabrioletu ir kt., šį kartą „500e“ didžiuojasi tapęs 2021 Belgijos metų automobiliu mažų elektromobilių kategorijoje.

Anot „Fiat“ atstovybės Lietuvoje vadovo Arnoldo Ardzevičiaus, šis apdovanojimas dar kartą patvirtino, jog šis „Fiat 500e“ yra vienas geriausių pastarojo dešimtmečio gamintojo kūrinių.

„Naujasis modelis sugrįžo ne tik kaip patikimas, bet ir dar agresyvesnis konkurentų atžvilgiu. Platus siūlomų automobilių kėbulo stiliaus pasirinkimas bei išskirtinis, su kitais modeliais nepalyginamas dizainas, pavergia net ir išrankiausių vairuotojų širdis“, – sako jis. 

Kasmetiniuose Belgijos automobilių rinkimuose, naujasis „500e“ konkurentus nurungė ir pasižymėdamas naujųjų technologijų gausa. Tai pirmasis savo segmente modelis, turintis antrojo lygio autonominio vairavimo sistemą, leidžiančią saugiau vairuoti mieste ir už jo ribų. 

„500e“ taip pat itin gerai vertinamas ir dėl greitos įkrovimo sistemos, dėl kurios įkrovimo laikas sutrumpėja net kelis kartus.

Anot specialistų skaičiavimų, vos po 5 minučių įkrovimo, automobilis yra pajėgus nuvažiuoti  optimalų atstumą mieste – 50 kilometrų. Tuo metu įkrauti elektromobilio bateriją iki 80 proc. užtrunka vos ilgiau nei pusvalandį – 35 minutes.

Lietuvoje „500e“ kaina prasideda nuo 24 990 Eur, „Fiat“ Lietuvoje prekiauja UAB „Autobrava Motors“ Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, bei UAB „Autlit“ Šiauliuose.