Nuo šiol internetu į vairavimo egzaminus bus galima užsiregistruoti tik per e. valdžios vartus

Nuo gruodžio 28-osios keičiama internetinės registracijos į vairavimo egzaminus tvarka. Nuo šiol asmens identifikacija visais atvejais bus vykdoma prie sistemos jungiantis per e. valdžios vartus. Taip siekiama sudaryti visiems vienodas sąlygas ir galimybes užsiregistruoti į egzaminus.

Nors į vairavimo egzaminus galima užsiregistruoti net keliais būdais – internetu, telefonu ar atvykus į „Regitros“ padalinį – internetinė registracija yra pati populiariausia. Iki šiol ja buvo galima pasinaudoti jungiantis per e. valdžios vartus arba sistemoje nurodžius tik savo asmens duomenis (vardą, pavardę, asmens kodą). Tačiau nuo gruodžio pabaigos atsisakoma pastarojo būdo, taip paliekant registraciją tik per e. valdžios vartus. 

Jau ir anksčiau klientai buvo skatinami rinktis registraciją per e. valdžios vartus, kadangi tokiu būdu sistemoje galima atlikti gerokai daugiau veiksmų, t. y. ne tik užsiregistruoti į egzaminą ar jį atšaukti, bet ir neribotą kiekį kartų pakeisti egzamino datą ir laiką, peržiūrėti grafikus bei laikytų egzaminų informaciją.

Šių pokyčių paskatino imtis tam tikros socialiniuose tinkluose egzistuojančios grupės, kuriose už papildomą mokestį siūloma surasti egzamino vietas, taip dirbtinai jas užimant ir vėliau perpardavinėjant. Šiomis paslaugomis pasinaudoję būsimi vairuotojai ne tik sumoka pinigus už paslaugą, kuri jiems priklauso ir yra prieinama nemokamai, bet ir atskleidžia savo asmens duomenis nepažįstamiems asmenims.

„Apie tokį sprendimą svarstėme jau kurį laiką. Nors nuolat skatiname klientus nesinaudoti tokiomis paslaugomis ir saugoti savo asmens duomenis, matome, kad tokia veikla vis dar egzistuoja. Dėl to kyla ne tik rizika, kad asmens duomenys gali būti panaudoti netinkamai, bet tokiu būdu nukenčia kiti sąžiningi vairuotojai, kurie registruojasi į egzaminus patys. Taigi, šias naujoves įgyvendiname norėdami apsaugoti savo klientų duomenis bei siekdami užtikrinti, jog visi turėtų vienodas sąlygas ir galimybes pasinaudoti internetine registracija. Šiandien praktiškai visi naudojamės elektroninės bankininkystės paslaugomis, tad tikimės, kad naujovės nesukels nepatogumų, o ilgalaikėje perspektyvoje prisidės prie eilių valdymo klausimų“, – teigia Saulius Šuminas, „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas, laikinai einantis ir generalinio direktoriaus pareigas.

Neturintys galimybės užsiregistruoti į egzaminus internetu per e. valdžios vartus, bus kviečiami tai padaryti tiesiog paskambinus Informacijos centro telefonu 8 700 55151. Svarbu žinoti, kad norint  telefonu atšaukti registraciją ar užsiregistruoti į praktikos egzaminą, papildomai būtina prisiminti savo prašymo numerį. Atkreipiame dėmesį, kad renkantis registraciją per e. valdžios vartus, yra galimybė pasinaudoti visais aukščiau minėtais sistemos privalumais.

Numatomi ir dar keli pokyčiai. Kaip žinia, būsimi vairuotojai, kurie sukčiavo per teorijos egzaminą (naudojosi neleistina garso ir vaizdo perdavimo įranga bei kt.), pakartotinai laikyti egzaminą gali tik po metų. Tokia pati tvarka nuo šiol bus taikoma ir praktikos egzaminuose. Kaip pavyzdys, tais retais atvejais, kai bandoma egzaminą laikyti už kitą asmenį. Taip pat iki šiol pasitaikydavo situacijų, kai atvykę laikyti egzaminą asmenys atsisakydavo tai daryti dėl asmeninių ar kitų motyvų. Tokiais atvejais egzaminų laikas lieka neišnaudotas ir įmonės resursai naudojami neefektyviai. Dėl šių priežasčių nuspręsta tokiems asmenims pakartotinai leisti laikyti egzaminą ne anksčiau kaip po 30 dienų.