Rokas Baciuška likus vienam Dakaro greičio ruožui – podiumas pasiekiamas ranka

Šiandien, priešpaskutinę Dakaro ralio dieną Rokas Baciuška po finišo sakė, kad tai buvo turbūt sunkiausia diena Dakare. Labai sudėtingas, dulkėtas greičio ruožas su nemažai kopų ir keletu klaidžių vietų.

Rokas Baciuška, vakar laimėjęs bagių įskaitą startavo prieš visus sunkvežimius, bet jie netrukus lietuvį pasivijo, nes gali išvystyti didesnį maksimalų greitį. Dėl to tauragiškiui jau pirmoje lenktynių dalyje teko ryto dulkes ir su jomis kankintis nuolatos.

„Šiandien beveik nebuvo vėjo, todėl mums buvo labai sunku – sunkvežimis aplenkia ir tu tiesiog nieko nematai, dulkių stulpai stovi prieš Tave ir važiuoti neįmanoma,“ – sakė R. Baciuška.

Be to, teko lenktyniauti su lenku A. Domžala, o vienoje kopos viršūnėje su priešininku netgi įvyko nedidelis kontaktas. Nei vienas bagis nenukentėjo, tad viskas baigėsi laimingai.

„Esu pavargęs, piktas ir alkanas, tačiau svarbiausia finiše. Šiandien nuo pat ryto valgėme tik dulkes ir dideliais kiekiais. Dabar svajoju tik apie dušą ir maistą,“ – finišavęs sakė Rokas.

Šiandien Rokas nusileido savo pagrindiniam priešininkui Michal Goczal šešias minutes ir bendroje rikiuotėje praleido jį į priekį. Tačiau kitas Goczal, Michal turėjo techninių problemų ir šiandien prarado beveik pusę valandos. Dėl to Rokas išlieka ketvirtas. Negana to, likus paskutiniam greičio ruožui lietuvis yra visiškai šalia podiumo pozicijos – iki trečios vietos jam trūksta vos nepilnų penkių minučių.

„Viskas spręsis rytoj. Nestabdysiu ir pabandysiu iškovoti trečią vietą. Rytoj bus labai sunkus greičio ruožas, nes jis yra išplautas vandens, bet darysiu viską, kad tas kelias minutes atsikovočiau,“ – prieš paskutinį Dakaro greičio ruožą sakė Rokas Baciuška.

Rytoj sportininkų laukia 164 km greičio ruožas.