Vasario 16-ąją užfiksavo šventinį rekordą – automobilį papuošė 50 vėliavėlių

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, vasario 16-ąją, žurnalo „Auto Bild Lietuva“ redaktorius Vitoldas Milius paminėjo atgaivindamas jau šiek tiek primirštą tautinės simbolikos naudojimo būdą. „Kia Sportage“ automobilį žinomas žurnalistas ir keliautojas papuošė 50 vėliavėlių, o tai – oficialiai patvirtintas naujas šalies rekordas. 

Idėjos autorius pasakoja, kad įgyvendinti sumanymą nebuvo taip paprasta, kaip gali pasirodyti žvelgiant į nuotraukas. Vien tik ant langų reikėjo pritvirtinti devynias galybes vėliavėlių, tad, siekiant rekordo, teko ieškoti išradingo sprendimo. Išeitį rado ir tam netgi neprireikė specialių įrankių.

„Ant stogo įrengėme nedidelę konstrukciją, kuriai buvo panaudoti stogo bagažinės laikikliai ir papildomi išilgai montuojami skersiniai. Pagal poreikį naudodami plastikinius dirželius ir lipniąją juostą, vėliavėles tvirtinome ant paprasčiausių kampinių profiliuočių“, – originalų inžinerinį sprendimą iliustruoja pašnekovas.

Papuoštas „Kia Sportage“ miesto visureigis – visai neseniai Lietuvos rinkoje pasirodęs modelis. Anot V. Miliaus, pasirinkimą lėmė tiek faktas, kad šis automobilis visiškai neseniai atkeliavo į šalį, tiek išskirtinis jo išorės dizainas. Europos apžvalgininkai kone vienbalsiai pažymi, kad šis modelis priklauso jau ne ekonominės klasės, o  prabangių automobilių segmentui.

Lietuvoje puošti automobilius vėliavėlėmis buvo itin populiaru 2011 metais, kuomet šalyje vyko Europos krepšinio čempionatas. Vairuotojai tokiu būdu išreiškė palaikymą krepšinio rinktinei, o su vėliavėlėmis važinėjo netgi pagalbos tarnybų automobiliai bei viešasis transportas. Vis dėlto praėjus keleriems metams gatvėse tai jau buvo retas vaizdas. 

V. Miliui ant mašinų dedamos vėliavėlės yra ne tik tautos vienybės, bet ir solidarumo su kitomis šalimis simbolis. Žurnalistas puikiai prisimena 2008-uosius, kai, palaikydami Sakartvelą, lietuviai savo keturračius dabino ne tik trispalvėmis, bet ir šios valstybės vėliavomis.