Kajus Šikšnelis – jauniausias „Porsche Carrera Cup Italia“ dalyvis

„Naujas veidas Carrera Cup Italia lenktynėse” – tokiomis antraštėmis mirga Italijos automobilių sporto spauda apie du šio čempionato naujokus – lietuvį Kajų Šikšnelį ir ispaną, tris kartus Moto GP lenktynių nugalėtoją Jorge Lorenzo. Būtent šie du lenktynininkai ir sulaukė daugiausia dėmesio per pirmuosius oficialius čempionato testus, kurie buvo surengti Italijos Monzos lenktynių trasoje. Vienas – dėl to, kad yra tikra motociklų sporto legenda, o kitas – dėl to kad yra jauniausias čempionato dalyvis ir testuose pasirodė stebėtinai gerai.

Septyniolikmetis lietuvis pasirinko vieną stipriausių Italijos komandų „Dinamic Motorsport“. Ši komanda Italijos čempionatą laimėjo net keturis kartus, įskaitant ir praėjusį sezoną, tad ir Kajaus planai šiems metams yra pakankamai ambicingi. K. Šikšnelis tapo ir „Porsche Scholarship“ programos nariu – tai jauniems lenktynininkams skirta programa, kur jais rūpinasi „Porsche“ gamyklos lenktynių komanda: rengiami specialūs mokymai, sportininkų tobulinimai ir t.t.

Italijos čempionatas – tai net dvylika etapų, kurie rengiami žinomiausiose Italijos lenktynių trasose.

„Pasirinkome šitą čempionatą, nes jis rengiamas praktiškai tose lenktynių trasose, kur vyksta ir Pasaulio čempionatų etapai, tad tai bus ne tik puiki mokykla persėdus iš kartingo, bet tuo pat metu išmoksiu ir tokių trasų kaip Monza, Mugelo, Imola specifiką. Tai padės man ateityje,“ – apie savo pasirinkimą sakė „Dinamic Motorsport“ komandos narys Kajus Šikšnelis.

Monzoje vykusiuose oficialiuose čempionato testuose dalyvavo net 17 komandų ir 36 lenktynininkai, tad kovos šiame čempionate bus itin sunkios. Juo labiau, kad visi dalyviai važiuos identiškais automobiliais, tad didžioji dalis rezultato priklausys tik nuo sportininko sugebėjimų.

Geriausią rezultatą testų metu Monzoje parodė 2018 m. čempionatas Giammarco Quaresmini. Iki geriausio rezultato Kajui trūko kiek daugiau negu sekundės – jo rezultatas buvo netoli pirmojo dešimtuko.

„Tai buvo tik pirmieji mano ratai visiškai nežinomoje trasoje. Vietiniai čia lenktyniauja ir testuojasi daug ir puikiai ją žino. Tiesą sakant man atrodo kad rezultatas galėtų būti ir geresnis, bet mūsų komandos inžinieriai buvo nustebę ir mane sveikino. Sakė, kad tikėjosi daug prastesnių laikų,“ – po testų pasakojo K. Šikšnelis.

Pirmasis Italijos čempionato etapas vyks jau po dviejų savaičių Imolos trasoje Italijoje. Tai bus dar viena visiškai nauja trasa lietuviui.

„Kol kas man viskas nauja. Ne tik trasų nemoku, bet ir automobilio dar neišnaudoju. Yra daug specifikos, kuri visiškai nauja man, palyginus su kartingu. Tačiau mokausi greitai ir manau į antrą sezono pusę turėčiau gerokai pagreitėti,“ – prieš startą pasakojo Kajus.