„Porsche“ pristato pirmąjį lenktyninio elektromobilio „Taycan GTS“ specialųjį leidimą „Hockenheimring Edition“

Hokenhaime Vokietijoje esančios „Formulės 1“ lenktynių trasos 90-ųjų metinių proga „Porsche“ pristatė pirmąjį specialų lenktyninio elektromobilio leidimą – „Porsche Taycan GTS Hockenheimring Edition“. Tai yra ir pirmas elektrinis „Porsche“ automobilis, kurio išskirtinį stilių ėmėsi kurti „Porsche Exclusive Manufakur“. „Porsche Taycan GTS“ modelis buvo pristatytas praėjusių metų lapkritį Los Andželo automobilių parodoje.

Vilniaus „Porsche“ centro vadovės Rasos Klimavičiūtės teigimu, elektriniai „Porsche“ pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje buvo populiariausi premium automobilių segmente. Tad šis išskirtinio dizaino specialaus leidimas turėtų pamaloninti visus lenktyninių elektromobilių gerbėjus.

Naujasis jubiliejinio leidimo „Porsche Taycan GTS“ išsiskiria unikaliomis detalėmis – nuo akmens pilkumo (angl. Stone Grey) spalvos iš individualiai gaminamų dažų paletės ir bronzito akcentų iki juodos odos salono dekoruoto žaliomis (angl. Island Green) siūlėmis. Laikui nepavaldi kėbulo spalva bus naudojama išimtinai tik šių metų specialaus leidimo „Taycan“ modeliams. Išskirtinio 598 AG automobilio charakterį dar labiau pabrėžia keliose vietose spindintys jubiliejiniai „90 Jahre Hockenheimring“ ženklai. Specialaus leidimo „Taycan GTS“ bus galima įsigyti Vokietijoje ir kitose Europos rinkose, tarp jų ir Lietuvoje, pateikus specialų užsakymą.

Prabangios medžiagos, elegantiški spalvų deriniai ir neįprastos detalės. Būtent šie elementai kuria šio specialaus leidimo unikalumą. Bronzito spalvos detalės kontrastuoja su kėbulo spalva ir atrodo labai elegantiškai. Šia spalva padengta šoninių „SportDesign“ slenksčių apdaila, galinio difuzoriaus grotelių vidus ir „Taycan GTS“ modelio pavadinimas automobilio gale. Automobilį taip pat puošia reljefinis jubiliejinis logotipas, o šalia jo kėbulo spalvos užrašas „Hockenheimring Edition“.

Išorės dizaino koncepcija harmoningai tęsiama ir automobilio salone. Žalios spalvos dekoratyvinės siūlės įspūdingai kontrastuoja su juodos odos salonu, toks spalvų derinys „Taycan“ modeliams naudojamas pirmąkart.

Dekoratyvi porėtos drakonmedžio medienos apdaila – dar vienas šio „Taycan“ leidimo išskirtinumas. Ypač akį traukia 21 colio „Mission E Design“ daugiafunkcinis sportinis vairas su bronzito apdaila, dekoratyvinėmis siūlėmis ir blizgios žalios spalvos 12 val. atžyma. Kilimėliai su juodos odos įsiuvais ir dekoratyvinėmis žaliomis siūlėmis. Stabdžių apkabos nudažytos blizgia juoda spalva.

Juodose šlifuoto aliuminio slenksčių apsaugose įmontuotas šviečiantis „Taycan GTS“ modelio pavadinimas, atidarius dureles, taip pat matomas jubiliejų žymintis ženklas – 90.

Neįtikėtinas „Porsche Exclusive Manufaktur“ dėmesys detalėms matomas ir ant eksterjero spalva nudažyto automobilio raktelio, puošto ypač kokybiškai lazeriu išgraviruotu jubiliejiniu ženklu.

Legendinė Hokenhaimo trasa atidaryta 1932 m. gegužės 29 d. pirmiausia surengus motociklų lenktynes, pirmosios „Formulės 1“ lenktynės ten įvyko 1970 m., o 2019 m. spalį pradėjo veikti „Porsche Experience“ centras. Vos už 100 km nuo „Porsche“ gamyklos Štutgarte įsikūrusiame centre „Porsche“ entuziastai gali ne tik apžiūrėti įvairius „Porsche“ modelius, bet ir išbandyti trasoje vairuodami nuosavą „Porsche“, arba vieną iš didžiulio „Porsche Experience“ centrui priklausančio autoparko, ir kartu su patyrusiu instruktoriumi išbandyti įvairius dangos tipus ir skirtingą važiavimo dinamiką. Šį specialaus leidimo „Taycan“ įsigiję klientai gauna ir išskirtinę teisę lankytis Hokenhaimo lenktynių trasoje veikiančiame „Porsche Experience“ centre.

„Porsche Centras“ Vilniuje yra oficialus „Porsche Exclusive Manufakur“ atstovas Lietuvoje.