Lietuvą pasiekė pirmieji naujieji „Audi A8“ su novatoriškomis technologijomis

Automobilių entuziastų Lietuvoje laukia naujiena – į Lietuvos gatves išrieda atnaujintas „Audi A8“ modelis. Atnaujintas automobilio dizainas suteikia modeliui sportišką eleganciją, o inovatyvios technologijos užtikrina dar didesnį komfortą ir saugumą. Atnaujinta ketvirtoji prabangaus sedano karta išsiskiria novatoriškomis funkcijomis ir šiuolaikiška, į vartotoją orientuota patirtimi. Norintys įsigyti naująjį „Audi A8“ gali tai padaryti oficialiuose „Audi“ atstovų salonuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

„Šis išskirtinis modelis – šiuolaikiško, prabangaus ir technologines tendencijas diktuojančio automobilio etalonas. Džiaugiamės galėdami pranešti, kad pirmieji „A8“ jau pasiekė Lietuvą. Iškart po pristatymo pasaulyje Lietuvos atstovybėse pajutome susidomėjimą naujuoju modeliu, tad tai – nekantriai laukta žinia mūsų klientams“, – sako „Audi“ prekės ženklo vadovas Lietuvoje ir Latvijoje Ilgvars Lubka. 

Dar ryškesnis dizainas, inovatyvios technologijos, komfortiškas ir erdvus automobilio salonas – kelios iš savybių, kurios užtikrina „Audi A8”progresyvų charakterį ir sportinę eleganciją. 

Ateities kartos apšvietimo technologijos

Aukščiausios klasės skaitmeniniai Matrix LED priekiniai žibintai ir OLED galiniai žibintai demonstruoja technologinę modelio pažangą. Šios inovacijos dėka, priekinių žibintų apšvietimo trajektorija keisis automatiškai, atsižvelgiant į skirtingas eismo sąlygas. Be to, technologija leis ypač ryškiai apšviesti vairuotojo eismo juostą netrukdant kitiems automobiliams, taip užtikrinant didesnį saugumą kelyje. Kiekvienas priekinis žibintas turi maždaug 1,3 mln. mikroveidrodžių, kurie šviesą suskaido į mažus pikselius – tai leidžia apšvietimą valdyti ypač tiksliai. Be to, skaitmeniniai Matrix LED priekiniai žibintai turi ir papildomą funkciją – dinaminį apšvietimą, kai išvykstama ar grįžtama namo (automobilis atrakinamas/išlipama iš automobilio). Ši funkcija projektuoja šviesą ant žemės ar sienos.

Patobulintame „A8“ taip pat galima rinktis skaitmeninius OLED galinius žibintus. Jie turi atstumo matavimo jutiklius – jei kitas automobilis priartėja iš galo per arčiau nei 2 metrus, visi žibintų segmentai įsižiebia automatiškai. 

Dar didesnis komfortas tiek vairuotojui, tiek keleiviams

Naujasis „Audi A8 L“ pasižymi aukštos kokybės erdviu salonu ir užtikrina išskirtinį sėdėjimo komfortą. Pasirinktinė specialiai pritaikyta „Comfort“ kontūrinė sėdynė su poilsio funkcija už priekinio keleivio esančioje vietoje suteikia beveik idealias sąlygas dirbti ir ilsėtis kelyje.

Keleiviai savo prietaisų turinį gali žiūrėti per prie prekinių sėdynių atlošų pritvirtintus du 10,1 colio ekranus su „Full HD“ raiška. Ant galinės sėdynės esantis nuotolinio valdymo pultelis, kuris tvirtai pritvirtintas prie centrinio porankio, leidžia valdyti daugelį komforto, informacijos ir pramogų funkcijų iš galinės sėdynės. Valdymo blokas su OLED jutikliniu ekranu yra maždaug tokio pat dydžio, kaip ir išmanusis telefonas.

Įspūdingas patirtis ir aukščiausios klasės garso kokybę kuria „Bang & Olufsen“ pažangioji garso sistema su 1920 W stiprintuvu ir 23 garsiakalbiais. 

Nuspėjamoji aktyvi pakaba

Nuspėjamoji aktyvi pakaba – bene svarbiausias patobulinto „A8” akcentas. Sedano priekyje įmontuota kamera fiksuoja kelyje esančias kliūtis bei nelygumus bei siunčia signalą nuspėjamosios aktyvios pakabos sistemai apie tai, kokia turi būti pakabos eiga. Ši funkcija elektrinio variklio pagalba reguliuoja kiekvieną ratą atskirai, prisitaiko prie kelio dangos ir taip padeda išvengti bet kokių juntamų vibracijų ar smūgių. 

„Audi Drive Select“  sistema skirtingų režimų pagalba išplečia vairavimo galimybes ir praturtina vairavimo patirtis. Pavyzdžiui, kai yra įjungiamas dinaminis režimas, „A8“ parodo savo sportiškąją pusę – jis tvirtai įveikia posūkius, išlaiko nedidelius posvyrio kampus, o stabdant kėbulas beveik nepakrypsta.

Didelis variklių pasirinkimas

„Audi A8“ galima įsigyti su dyzeliniu varikliu (3.0 TDI, 210 kW/286 AG), rinktis iš dviejų benzininių variklių (3.0 TFSI, 250 kW/340 AG arba 4.0 TFSI, 338 kW/460 AG) ar užsisakyti iš tinklo įkraunamą hibridinę versiją (3.0 TFSI e, 250 kW/340 AG arba 340 kW/462 AG). A8 ratų bazė – 3 m, ilgis – 5,19 m (pailgintoje versijoje – 5,32 m), plotis – 1,95 m, o aukštis – 1,47 m.

Naujojo „Audi A8“ kaina prasideda nuo 89 300 Eur. Apžiūrėti bei įsigyti automobilį galima oficialiuose „Audi“ salonuose Lietuvoje.