„Subaru“ taps pirmąja Japonijos automobilių gamintoja, turinčia savo nuosavą elektromobilių gamyklą

Elektrifikacija yra neabejotinai tiesiausias automobilių pramonės kelias į ateitį. „Subaru“ pranešė atidarysianti savo elektromobilių surinkimo gamyklą Japonijoje, kad galėtų paspartinti savo tempą akumuliatorinių elektrinių transporto priemonių plėtros lenktynėse. 

2022 m. rudenį „Subaru“ pristatys savo pirmąjį pasaulinį elektromobilį „Solterra“. Visais ratais varomas akumuliatorinis elektrinis visureigis bus gaminamas bendradarbiaujant su „Toyota“ toje pačioje linijoje, kaip ir jam giminingas „Toyota bZ4X“ modelis. 

Kitas „Subaru“ numatytas žingsnis – specialios elektromobilių surinkimo gamyklos atidarymas šiuo metu variklius ir transmisijos sistemas gaminančios Oizumi gamyklos teritorijoje. Laikantis šios strategijos, antroje dešimtmečio pusėje planuojami pristatyti „Subaru“ elektromobiliai bus gaminami savoje gamykloje.

Tai „Subaru“ kelių milijardų eurų vertės investicijų į elektrifikaciją per ateinančius penkerius metus dalis. Siekdama, kad iki 2030 m. bent 40 proc. visame pasaulyje parduodamų „Subaru“ transporto priemonių sudarytų hibridai ir elektromobiliai, per artimiausius penkerius metus „Subaru“ planuoja į hibridinių ir elektrinių automobilių projektus investuoti 250 mlrd. jenų (beveik 2 mlrd. eurų). Žvelgiant į tolesnę ateitį, ne vėliau nei iki 2030 m. vidurio visose „Subaru“ transporto priemonėse numatyta įdiegti elektrines technologijas.

„Džiaugiuosi galėdamas pranešti apie „Subaru“ išsikeltą ambicingą tikslą plėsti netaršių transporto priemonių gamybą. Įsipareigojimas rūpintis aplinka ir plėsti elektrifikavimo mastą iš tiesų atspindi automobilių pramonės sektoriuje vyraujančias tendencijas“, – tvirtino „Subaru Nordic“ atstovas Ringo Rahumeelis.