Variklio galios didinimas: mitai ir tikrovė

Kaip sutaupyti degalų? Šiandien šis klausimas kamuoja turbūt visus automobilių savininkus. Ar variklio galios didinimas – gera išeitis? 

Degalų kainoms šoktelėjus į viršų, vairuotojai puolė dairytis, kaip būtų galima sumažinti degalų sąnaudas. Variklio galios didinimas – apipintas mitais. Toks automobilio patobulinimas daliai vairuotojų kelia tam tikrą nepasitikėjimą. O štai kiti džiaugiasi greičiau judančia mašina ir mažesnėmis degalų sąnaudomis.

Variklių galios didinimo įmonės „Insane Performance“ specialistas Arvydas Kubilius teigia, kad galima sumažinti kiekvieno automobilio pasiekiamas dyzelino sąnaudas. Šiuo metu sulaukiame žmonių klausimų, ar įmanoma padidinti automobilio galią ir sutaupyti degalų. Atsakymas – taip, ypač jei daugiausia važinėjate mieste. Automobilio valdymo blokas perprogramuojamas, atsižvelgiant į tam tikrus variklio sūkius optimizuojamas degalų dozavimas ir koreguojamas turbinos slėgis, taip mašina pradeda važiuoti jau esant žemiems sūkiams. „Iš esmės po programavimo darbų automobiliui reikia gerokai mažiau laiko, kad pasiektų, tarkime, tuos pačius 60 km/h, o kuo trumpesnis akceleratoriaus paspaudimas tuo ir mažesnės degalų sąnaudos“, – teigia A. Kubilius.

Svarbu ir tai, kad paslauga būtų suteikta kokybiškai: prieš galios didinimo darbus transporto priemonė nuodugniai patikrinama, atliekama ,,gyvų“ parametrų diagnostika ir tik tuomet automobilis pastatomas ant DYNO (galios matavimo) stendo ir matuojamas jo galingumas bei galios diapazonas. Galios matavimas vyksta prieš ir po galios didinimo darbų.

„Renkantis degalų taupymo būdą, dažnai atsižvelgiama ir į kitas galimybes: tarkime, dujos benzininiame automobilyje, bet tai yra papildoma įranga, kuri reikalauja priežiūros, nes ji genda. Be to, reikėtų nuvažiuoti nemažai kilometrų, kad ta įranga atsipirktų: pavyzdžiui, su dviejų litrų variklį turinčiu automobiliu reikėtų įveikti mažiausiai 50–60 tūkstančių kilometrų“, – aiškino specialistas.

„Insane Performance“ dirbtuvių specialistas taip pat pataria retkarčiais tikrinti automobilio būklę diagnostikos prietaisų pagalba, nes dažnai degalų sąnaudos didėja dėl tam tikrų automobilio mazgų ir detalių nusidėvėjimo. Degalų sąnaudas lemia ne tik degalų sistema, bet ir įsiurbimo ar išmetamoji dujų sistema. Netvarkingai veikiantis termostatas taip pat gali turėti įtakos automobilio degalų sąnaudų rodikliams ar valymo filtrų ilgaamžiškumui. Todėl itin pravartu retsykiais investuoti sąlyginai nedidelę pinigų sumą nuodugniai diagnostikai ir išvengti tam tikrų problemų ateityje.