„Renault“ – komercinių automobilių lyderis Lietuvoje

2022 metais komercinių automobilių segmente Lietuvoje „Renault“ gamintojas ir toliau tvirtai užėmė pirmąją vietą, o šios markės lengvuosius komercinius automobilius rinkosi kas ketvirtas pirkėjas.

Iš viso pernai Lietuvoje buvo įregistruota 3317 naujų N1 kategorijos komercinių automobilių – 3 proc. mažiau nei prieš metus. Populiariausi buvo „Renault“ markės automobiliai – net 838 mašinos buvo pažymėtos šio gamintojo ženklu arba 9 proc. daugiau nei prieš metus, o tai sudarė 25 proc. visos rinkos dalies.

Ne vienerius metus lengvojo komercinio transporto lyderio Lietuvoje poziciją pelnęs Prancūzijos prekės ženklas „Renault“, atstovaujamas bendrovės „Sostena“, 2022 metais vėl pasiekė rinkos aukštumas šalyje.

„Nors pernai naujų lengvųjų komercinių automobilių pardavimas Lietuvoje sumažėjo, galime pasidžiaugti, kad „Renault“ pardavimas išaugo 9 proc. ir leido užimti ketvirtadalį rinkos, – sako UAB „Sostena“ vykdomasis direktorius Egidijus Gončarovas. – Jokių abejonių, kad pirkėjai vertina tiek „Renault“ automobilių patikimumą, tiek ir platų atstovybių tinklą, profesionalią priežiūrą ir aptarnavimą. O didelė siūlomų modelių ir modifikacijų įvairovė klientams leidžia pasirinkti geriausiai jų poreikius atitinkančius automobilius.“

2022 metais Lietuvoje populiariausias komercinis automobilis buvo „Renault Master“, kurių buvo nupirkta 665 vienetai – 14 proc. daugiau nei prieš metus. Be to, net 118 „Master“ buvo specialios paskirties automobiliai – bortiniai, tentiniai, konteineriniai, savivarčiai ir kitas specializuotas transportas. „Į mus kreipiasi konkrečių reikalavimų turintys klientai, kuriems reikia specializuoto, geriausiai jų poreikius atitinkančio transporto su tokia įranga kaip šaldytuvai, specialiomis statyboms ar siuntų pervežimams pritaikytomis konstrukcijomis, – sako Dainius Lepeška, „Sostena“ komercinio transporto „Renault PRO+“ projekto vadovas. – Mes siūlome maksimaliai funkcionalų transportą, todėl įmonės gali rinktis tinkamiausius sprendimus verslui.“

Pernai Vilniuje duris atvėrė moderniausias ir didžiausias Baltijos šalyse „Sostenos“ automobilių centras. Beveik 5000 kv. m ploto pagal naujausius gamintojo standartus įrengtame automobilių pardavimo salone ir pažangiausią įrangą turinčiame techninės priežiūros centre teikiamos aukščiausios kokybės paslaugos ir operatyvus aptarnavimas. Daugiau nei 3000 kv. m užimančioje autoserviso zonoje yra 19 keltuvų, kėbulo remonto ir dažymo dirbtuvės, o tai leidžia efektyviai atlikti transporto priemonių patikros, aptarnavimo ir remonto darbus. Be to, dalis keltuvų yra pritaikyti iki 7,2 tonos sveriantiems, didelių matmenų komerciniams automobiliams, todėl verslo klientams paslaugos suteikiamos itin operatyviai, furgoną pakeliant su kroviniu ir remonto paslaugas atliekant per maksimaliai trumpą laiką.