Visiškai elektrinis SUV „Volvo EX30“ jau Lietuvoje

Naujasis visiškai elektrinis mažas SUV „Volvo EX30“ pasižymi didelėmis „Volvo“ galimybėmis ir yra suprojektuotas užtikrinti tokį saugos lygį, kokio ir tikitės iš „Volvo“. Be to, „EX30“ sukurtas taip, kad jo CO2 pėdsakas būtų mažiausias iš visų iki šiol sukurtų „Volvo“ automobilių, o dėl pažangiausių technologijų ir skandinaviško dizaino žmonių gyvenimas taptų saugesnis, patogesnis ir malonesnis.

„EX30“ yra „Volvo“ pirmasis mažas aukščiausios klasės SUV. Pristačius šį automobilį, nuolat besiplečianti „Volvo“ visiškai elektrinių modelių gama išaugo iki keturių modelių. Rinkai sparčiai pereinant prie visiškai elektrinių transporto priemonių, „EX30“ padės patenkinti didėjančią elektromobilių paklausą greitai augančiame segmente.

Volvo EX30 Cross Country Exterior

Naujasis „EX30“ kainuoja nuo 38.850 eurų, o tai reiškia, kad klientai visiškai elektrinį „Premium“ klasės SUV gali įsigyti už panašią kainą kaip ir vidaus degimo varikliu varomą analogą.

„Nors visiškai elektrinis „EX30“ yra mažiausias mūsų kada nors sukurtas SUV, jis yra itin svarbus mūsų klientams ir reikšmingas mums, kaip įmonei“, – teigė „Volvo Cars“ vykdomasis direktorius Jimas Rowanas. „Mėgstame sakyti, kad „EX30“ yra mažas, bet galingas, nes jis suderina viską, ko galite norėti iš „Volvo“ automobilio – tik yra mažesnis. Kaip ir bet kuris kitas „Volvo“, jis yra išskirtinis, saugus ir sukurtas atsižvelgiant į žmones ir jų poreikius.“

„Volvo EX30“ įkūnija visas „Volvo“ dizaino vertybes mažesniame pavidale. Ilga ratų bazė, dideli ratai ir vienodos priekinė bei galinė iškyšos padeda sukurti subalansuotą ir rafinuotą eksterjerą. Tai neabejotinai elektrinis automobilis, pasižymintis pasitikėjimu trykštančiu veidu, uždaromis priekinėmis grotelėmis ir skaitmenizuotu Toro kūjo formos priekinių žibintų dizainu. 5 ryškios kėbulo spalvos – nuo stilingos „Cloud Blue“ mėlynos iki vaiskios ir išraiškingos „Moss Yellow“ geltonos, sukurtos įkvėpimo semiantis iš Švedijos vakarinėje pakrantėje ant uolų augančių kerpių – pabrėžia išskirtinį automobilio charakterį ir asmenybę.

Baterijų technologijos, pritaikytos prie vairuotojų poreikių

Kalbant apie elektrines pavaros sistemas, nėra tokio dalyko kaip tiesiog „baterija“. Įsigydami „Volvo EX30“, klientai turi laisvę pasirinkti jų poreikius geriausiai atitinkančią baterijos technologiją. „Volvo EX30“ siūlomas su trimis skirtingomis pavaros sistemomis ir dviejų tipų baterijomis – tai taip pat leidžia užtikrinti patrauklią pradinę „Volvo EX30“ kainą.

Volvo EX30 exterior

Vairuotojams, didžiąją laiko dalį praleidžiantiems mieste ar linkusiems nuvažiuoti trumpesnius atstumus tarp įkrovimų, siūloma „Volvo EX30“ versija su vienu elektriniu varikliu ir LFP baterija. Ši „Standard Range“ baterija, kurioje naudojama ličio geležies fosfato technologija, yra ekonomiškesnė, o jos gamybai reikia mažiau išteklių. Tai geriausias pasirinkimas vairuotojams, kuriems maksimalus viena įkrova įveikiamas atstumas nėra būtinas.

Pageidaujantys maksimaliai padidinti nuvažiuojamą atstumą gali rinktis „EX30 Single Motor Extended Range“ versiją su NMC baterija. Šio tipo baterijoje yra ličio, nikelio, mangano ir kobalto, ji pasižymi didesniu energijos tankiu ir efektyvumu nei LFP baterijos. Ši versija su vienu elektriniu varikliu ir didesnį nuvažiuojamą atstumą užtikrinančia baterija gali įveikti iki 475 km tarp įkrovimų, o važiuojant mieste įveikia net iki 660 km. 

Galiausiai, vairuotojai, pirmenybę teikiantys dinaminėms savybėms, gali rinktis „Twin Motor Performance“ versiją, kurioje pavaros sistema apima du elektrinius variklius ir NMC tipo bateriją. Varoma visais ratais, ši „EX30“ versija pasiekia 315 kW (428 AG) galią ir nuo 0 iki 100 km/val. pagreitėja per 3,6 sekundės – tai yra greičiausiai įsibėgėjantis „Volvo“ automobilis!

Ne mažiau spartus yra ir „Volvo EX30“ įkrovimas. „Twin Motor“ versija su NMC baterija gali būti įkraunama iki 153 kW galia, o automobilio su standartinį nuvažiuojamą atstumą užtikrinančia baterija didžiausia įkrovimo galia siekia 134 kW. Tai reiškia, kad bateriją nuo 10 iki 80 proc. įkrovos lygio galima įkrauti per 26 minutes. Automobilio centriniame ekrane ir programėlėje galima nustatyti įkrovimo srovės stiprį, maksimalų įkrovos lygį ir norimą įkrovimo pradžios laiką.

Volvo EX30 exterior

Siekiant užtikrinti kuo malonesnę vairavimo patirtį, „EX30“ važiuoklė suderinta kuo geriau išnaudojant kompaktiškus automobilio matmenis, o dėl žemo svorio centro bei santykinai nedidelio ir tolygiai paskirstyto svorio jis pasižymi puikiomis valdymo savybėmis ir manevringumu – tiek mieste, tiek už jo ribų.

Mažesnis anglies pėdsakas, aukštesnis saugos lygis

„Volvo EX30“ yra sukurtas taip, kad pasižymėtų mažiausiu anglies pėdsaku iš visų iki šiol sukurtų „Volvo“ automobilių, ir simbolizuoja svarbų įmonės žingsnį, siekiant išsikeltų tvarumo tikslų. Mažinant „Volvo EX30“ gamybos ir viso gyvavimo ciklo išmetamųjų teršalų kiekį, bei apgalvotai panaudojant medžiagas tiek automobilio viduje, tiek išorėje, bendras anglies pėdsakas, automobiliu nuvažiuojant 200 000 km, buvo sumažintas iki mažiau nei 30 tonų*.

„Volvo EX30“ taip pat yra suprojektuotas užtikrinti tokį saugos lygį, kokio ir tikitės iš „Volvo“, bei pasirūpinti tiek vairuotojo ir keleivių, tiek aplinkinių saugumu įtampą keliančioje miesto aplinkoje. Pavyzdžiui, jau standartinėje „Volvo EX30“ įrangoje diegiama speciali saugos funkcija, padedanti išvengti nelaimingų atsitikimų, kai kiti eismo dalyviai atsitrenkia į atidarytas automobilio duris, ir įspėjanti, jei ketinate atidaryti duris priešais pravažiuojantį dviratininką, motorolerį ar bėgiką.

Volvo EX30 Cloud Blue Interior

„Volvo EX30“ saugos technologijos iliustruoja, kaip aukšti „Volvo“ saugumo standartai buvo pritaikyti naujajame mažame SUV. Automobilyje panaudotos pažangiausios pasyviosios saugos technologijos, taip pat moderniausias konstrukcinis dizainas, atitinkantis ambicingus „Volvo“ saugos reikalavimus, sukurtus siekiant paruošti „Volvo“ automobilius įvairiems realaus pasaulio scenarijams.

Dėl pažangiausių technologijų ir apgalvoto skandinaviško interjero dizaino „Volvo EX30“ padeda užtikrinti, kad gyvenimas ir kelionės automobiliu būtų patogesnės, ramesnės ir malonesnės. 

Klientai gali rinktis iš 4 skirtingų salono dizainų, kurių kiekvienas pasižymi savita išraiška. Charakteringose interjero detalėse sujungiamos perdirbtos ir iš atsinaujinančių žaliavų pagamintos medžiagos. 

  • Tekstiliniai kilimėliai: žvejybos tinklai perdirbami, pagaminant tvirtus grindų kilimėlius. 
  • Minkšti ir jaukūs apmušalai: naudojama atsakingai pagamintas „Wool Blend“ vilnonis audinys ir „Nordico“, kurio gamyboje naudojamas pušų aliejus. 
  • „Particle“ apdaila: novatoriškos apdailos detalės, sukurtos iš perdirbtų plastiko atliekų: nebenaudojamų PVC langų rėmų ir ritininių užuolaidėlių.
  • Lino apdaila: natūralūs apdailos elementai iš austo lino – atsinaujinančio pluošto, gaunamo iš linų.
  • „Denim“ apdaila: sodrių spalvų apdaila, kurios sudėtyje 50 procentų džinsinio audinio pluošto, gauto perdirbant džinsus.

Visame „EX30“ salone yra gausu sumanių dėtuvių ir daiktų laikymo sprendimų. Automobilis, pritaikytas taip, kad galėtumėt lengvai įkrauti savo mobiliuosius įrenginius. 12 voltų maitinimo lizdas bagažinėje, kuris veikia net išjungus automobilį. Lengvai įkrausite įrenginius, naudodami 4 USB-C prievadus salone: 2 priekyje ir 2 gale.

Ekranai ir valdikliai

12,3 colio planšetinio kompiuterio tipo ekranas yra bendras vairuotojo informacijos ir centrinis ekranas. Aiški informacija vairuotojui ir mėgstamiausių funkcijų valdikliai pasiekiami viename ekrane.

Mažiau braukymo ir slinkimo ekrane – EX30 pasižymi lengvai pritaikoma vairuotojo sąsaja, užtikrinančia valdymą be rūpesčių.

Greitai reaguojantys valdikliai: Jutiklinis ekranas sukurtas taip, kad užtikrintų didelės raiškos vaizdą ir minimalų blizgesį bei atspindžius. Be to, jis ypač greitai reaguoja į lietimą. Jutikliai ir infraraudonuosius spindulius aptinkanti plėvelė leidžia akimirksniu perduoti komandas.

Volvo EX30 exterior

Derinamos su kontekstualia naudotojo sąsaja viename ekrane, integruotomis „Google“ paslaugomis ir naujausia informacijos ir pramogų sistemos versija, visos šios savybės atspindi tikro „Volvo“ dizaino bruožus.

Kalbant apie pažangiąsias technologijas, „Volvo EX30“ yra pirmasis „Volvo“ automobilis, kuriame diegiama naujos kartos populiarioji „Park Pilot Assist“ funkcija. Ji gali padėti įvažiuoti į bet kokias stovėjimo vietas, įskaitant lygiagrečiojo, statmenojo ir įstrižojo statymo vietas, leisdama automobilį ribotose erdvėse pastatyti ypač lengvai.

Naujoji „Park Pilot Assist“ sistema geba nustatyti visas laisvas stovėjimo vietas aplink automobilį. Tuomet, naujoje 3D naudotojo sąsajoje bakstelėjus norimą stovėjimo vietą, sistema padės į ją įvažiuoti, valdydama akceleratorių, stabdžius ir vairą. Vairuotojui stebint parkavimo procesą, ekrane metrinės arba imperinės sistemos matavimo vienetais nurodomas atstumas iki tokių objektų kaip kiti automobiliai, sienos ir stulpeliai.

Kuriant „EX30“, kaip ir kitus „Volvo“ automobilius, bendrovė glaudžiai bendradarbiavo su tokiais technologijų partneriais kaip „Google“, „Apple“ ir „Qualcomm“, siekiant užtikrinti kuo sklandesnę naudotojo patirtį. Taip pat „Volvo“ bendradarbiavo su „ECARX“ per bendrai valdomą programinės įrangos įmonę „HaleyTek“, kad savo klientams sukurtų geriausią įmanomą informacijos ir pramogų sistemos platformą.

Ramybės pojūtis

„Volvo EX30“ taip pat turi skaitmeninio rakto funkciją, kuri padidina kasdienio naudojimo patogumą ir palengvina dalijimąsi automobiliu su kitais. 

Mobiliojoje automobiliui skirtoje programėlėje prieinamos visos su automobiliu susijusios paslaugos: nuo įkrovimo ir automobilio buvimo vietos nustatymo funkcijos, padedančios rasti jį sausakimšoje stovėjimo aikštelėje, iki durų užrakto valdymo ir šildymo šaltą žiemos dieną. „Volvo EX30“ taip pat yra parengtas gauti belaidžiu būdu siunčiamus programinės įrangos atnaujinimus, kurie ilgainiui padės dar labiau patobulinti automobilį.

Be to, „Volvo EX30“ turi foninio apšvietimo sistemą, leidžiančią rinktis iš penkių skirtingų apšvietimo temų. Kiekviena jų yra įkvėpta skirtingo Skandinavijos kraštovaizdžio, o subtiliai besikeičiančios spalvos padeda sukurti ramybės pojūtį salone.

Nesvarbu, jums labiau patinka šilti saulės spinduliai, krintantys pro Skandinavijos miško lapiją, saulėlydis vakarinėje Švedijos pakrantėje, visame pasaulyje garsios šiaurės pašvaistės, auksinių atspalvių vidurvasario dangus ar energinga saulėlydžio mieste atmosfera, „EX30“ saloną užpildys jūsų pasirinktos spalvos. Dar labiau pasinerti į šį potyrį leis prie kiekvienos apšvietimo temos derinami foniniai garsai.