Paaiškėjo, kiek Lietuvoje kainuos naujasis „Dacia Duster“

Lietuvoje, kaip ir likusiose Baltijos šalyse, nuo kovo 27 d. pradedama prekyba naujuoju, trečiosios kartos „Dacia Duster“. Pirkėjai gali rinktis iš keturių įrangos tipų, taip pat siūlomos net trys inovatyvios bei našios hibridinės jėgainės. Pirmieji modeliai pirkėjus ir prekybos salonus pasieks jau birželio mėnesį. „Dacia Duster“ kainos mūsų šalyje prasideda nuo 17 690 Eur, tad šis automobilis ir toliau išlieka vienu geriausių kainos ir kokybės santykį siūlančių pasirinkimų rinkoje.

Naujas išorėje ir viduje

Kultiniu spėjęs tapti „Dacia Duster“ pirmą kartą rinkoje pasirodė dar 2010-aisiais, 2017 m. jis buvo atnaujintas. Praėjusių metų pabaigoje kūrėjai pademonstravo jau trečiąją „Duster“ kartą.

„Daugiau „Duster“, bet vis dar „Duster“ – būtent su tokiu šūkiu „Dacia“ pristatė naują modelį. O tai reiškia, kad jis yra visiškai atnaujintas tiek išorėje, tiek viduje. Ant CMF-B platformos sumontuotame naujajame „Duster“ yra dar daugiau erdvės keleiviams bei bagažui. Pažangi platformos inžinerija taip pat sumažina vibraciją ir kelio keliamą triukšmą, taip padidindama vairuotojo ir keleivių komfortą.

Kalbant apie eksterjero dizainą, parinktos paprastos „Duster“ formos ir proporcijos jam suteikia daugiau tvirtumo, įskaitant aštrią vertikalią priekinę automobilio dalį, nuožulnias ratų arkų apsaugas, didelį bagažinės dangtį ir šoninius langus, sklandžiai besidriekiančius nuo priekio iki pat galo. Visą automobilį taip pat gaubia stilinga apdailinė juosta: šoniniai po kėbulu esantys slenksčiai jungiasi su durelių apdaila, pereina į ratų arkas, kurios savo ruožtu jungiasi su priekiniu ir galiniu buferiais.

Kuriant išorės spalvų asortimentą, jis papildytas „Sandstone“ spalva (metalo spalvos dažais). Pirkėjai taip pat gali rinktis iš šešių kitų spalvų: „Khaki Lichen“ (rusvai žalia), „Cedre Green“ (žalia smėlio), „Terracotta Brown“ (ruda), „Schiste Grey“ (pilkšva), „Black Pearl“ (juoda) ir „Alpine White“ (balta).

Tuo metu „Duster“ salone sumontuota aukšta vertikali panelė ir didelis naujas centrinis prietaisų valdymo skydelis, o oro angų, primenančių ratų arkas, forma apjungia vidų su išore. Interjero dizaineriai prioritetą skyrė ergonomikai, įskaitant 10,1 colio centrinį ekraną, įrengtą vairuotojo matymo lauke ir nukreiptą į jį 10° kampu.

Platus pasirinkimų spektras

Naujojo „Duster“ asortimentas sukurtas vadovaujantis trimis įrangos lygiais: „Essential“, „Expression“ ir aukščiausio lygio su dviem turinio požiūrių skirtingomis, bet vieną kitą papildančiomis ir panašios kainos versijomis: „Extreme“ ir „Journey“. „Duster Extreme“ labiau skirta mėgstantiems iškylas gamtoje ir intensyvų vairavimą, tuo metu „Duster Journey“ skirta mėgstantiems santūrią eleganciją ir komfortą.

Svarbu pažymėti, kad nauja informacinė ir pramogų sistema su 10,1 colio centriniu jutikliniu ekranu yra standartinė „Expression“ ir aukštesnės komplektacijos modelių įranga, ją galima įsigyti su abiem „Duster“ multimedijos sistemomis, t. y. „Media Display“ ir „Media Nav Live“.

Naujasis „Duster“ taip pat yra pirmasis modelis, turintis 7 colių pritaikomą spalvotą skaitmeninį prietaisų skydelį, kuriame vairuotojas gali matyti jam naudingiausią informaciją jo pageidaujamu išdėstymu. Šis skaitmeninis prietaisų skydelis yra standartinė „Expression“ ir aukštesnės komplektacijos įrangos dalis.

Pirkėjams gamintojas siūlo ir daugiau inovatyvių technologijų. Pavyzdžiui, automatiniai artimųjų šviesų žibintai siūlomi visose komplektacijose. Savo ruožtu nuo „Expression“ komplektacijos į standartinę įrangą įtraukta greičio palaikymo sistema. Tuo metu naujuosiuose „Extreme“ ir „Journey“ modeliuose automatinis tolimųjų ir artimųjų šviesų žibintų perjungimas taip pat siūlomas kaip standartinė įranga.

Trys jėgainės

Iš viso pirkėjams bus siūlomos trys aplinkai draugiškesnės modifikacijos su hibridinėmis pavaromis. Naujasis „Dacia Duster TCe 130“ varomas visiškai nauju benzininiu varikliu su pirmuoju 48 voltų „Mild Hybrid“ elektrifikavimo lygiu ir 6 laipsnių mechanine pavarų dėže. Šis naujos kartos 1,2 l 3 cilindrų benzininis variklis su turbokompresoriumi, siūlomas su švelnia hibridine sistema, vidutiniškai apie 10 proc. sumažina degalų sąnaudas bei CO2 emisiją. Jį galima įsigyti 4×2 ir 4×4 versijų.

Savo ruožtu „Duster HYBRID 140“ jėgos agregatas, kurį „Dacia“ pirmą kartą pasauliniu mastu pristatė 2023 m. „Jogger“ modelyje, dabar montuojamas su automatine transmisija be sankabos. Ši versija 80 proc. laiko gali važinėti mieste visiškai elektriniu režimu, o degalų sąnaudos miesto cikle gali būti iki 40 proc. mažesnės nei analogiškos galios versijos su vidaus degimo varikliu. 

Galiausiai, „Dacia“ yra vienintelis gamintojas, siūlantis benzino ir suskystintųjų gamtinių dujų variklius, kuriuos ECO-G vardu galima įsigyti visuose šio prekės ženklo vidaus degimo variklių modeliuose. Naujasis „Duster“ taip pat siūlomas su šia gamykloje įdiegta technologija. Dujomis varomas naujasis „Duster ECO-G 100“ išmeta vidutiniškai 10 proc. mažiau CO2, palyginti su analogiškais vidaus degimo variklio modeliais.

Naujojo „Dacia Duster“ užsakymai Lietuvoje startuoja kovo 27 d., modelis pirkėjus ir prekybos salonus Baltijos šalyse pasieks birželį. Automobilio kainos prasideda nuo 17 690 Eur.