Prestižiniame „Red Dot Award 2024“ konkurse – „PEUGEOT e-3008“ triumfas

Prestižiniame „Red Dot“ konkurse PEUGEOT dar kartą buvo įteiktas apdovanojimas už išskirtinį dizainą. Šį kartą jį laimėjo naujasis elektromobilis E-3008. 39-ių narių tarptautinė žiuri komisija jam skyrė pirmąją vietą dėl dinamiško festbeko silueto, modernizuotos priekinės dalies ir išaugusio funkcionalumo. PEUGEOT 3008 pirmtakas šį apdovanojimą laimėjo 2017 metais. Iš viso Prancūzijos gamintojo kraityje – jau devyni pramonėje itin vertinami „Red Dot“ prizai už dizainą.

„Džiaugiuosi, kad naujojo PEUGEOT E-3008 dizainas buvo įvertintas „Red Dot Design Award“ apdovanojimu. E-3008 modelis sujungia PEUGEOT meistrų išradingumą bei atkaklumą ir įkūnija visas mūsų prekių ženklo vertybes. Iš naujo kurdami šį modelį turėjome modernizuoti jo įvaizdį ir, naudodami festbeko siluetą, dinamišką dizainą suderinti su optimaliu našumu. Šis įvertinimas įrodo, jog mūsų komandos kūrybiškumas pasiteisino“, – sakė bendrovės PEUGEOT dizaino vadovas Matthiasas Hossannas.

Naujas žvilgsnis

Naujoviška PEUGEOT E-3008 išorė išsiskiria lakoniškomis formomis. Dizaineriai pašalino chromuotus komponentus, o vietoje jų pasirinko „Meteor Grey“ spalva dažytas detales ant priekinio ir galinio buferio bei „Orbital Black“ juoda spalva padengtus veidrodėlių gaubtus ir apatinę dalį.

Projektuojant šį modelį buvo sukurta nauja priekinė dalis: buvo pakeistas tiek visų priekinių žibintų, tiek radiatoriaus grotelių dizainas aplink PEUGEOT emblemą. Spalvų gradientas leido sklandžiai integruoti šiuos elementus į kėbulą. 

Kompaktiškus priekinius žibintus, kuriuose įdiegta naujoji „Pixel LED“ technologija (bazinė GT apdailos lygio įranga), gaubia siauros stilingos apdailos detalės. Jie gali automatiškai reguliuoti šviesos spindulį pagal eismo sąlygas ir užtikrinti vairuotojui optimalų matomumą.  

Katiniško naujojo modelio linijos atspindi subalansuotus automobilio matmenis. Naujasis SUV yra vienas kompaktiškiausių elektros energija varomų visureigių C segmento kategorijoje, tačiau vis tiek pasižymi didele erdve keleiviams ir jų bagažui.

Be to, e-3008 iš kitų modelių ryškiai išsiskiria festbeko visureigio dizainu. Tradicinės hečbekams būdingos linijos buvo papildytos modernumo suteikiančiu „plaukiojančiu“ galiniu oro aptaku – jis  sustiprina kėbulo siluetą ir leidžia optimizuoti  automobilio aerodinaminius parametrus. Didelė visureigio galinė dalis taip pat traukia dėmesį dinamiškumu. Šią ypatybę dar labiau pabrėžia trijų liūto nagų formos galinės šviesos. 

Naujasis e-3008 bus siūlomas naujos „Obsession Blue“ melsvos spalvos, pasižymėsiančios subtiliu šviesos atspindžiu, taip pat „Ingaro Blue“ mėlynos, „Okeanite White“ baltos, „Perla Nera Black“ juodos, „Artense Silver“ sidabrinės ir „Titanium Grey“ pilkos.

Naujasis PEUGEOT E-3008 yra pirmasis šios markės modelis, kuriame sumontuota nauja gamintojo panoraminė „i-Cockpit“ salono sistema. Plūduriuojantis 21 colio įstrižainės lenktas didelės raiškos panoraminis ekranas sukuria jaudinantį, nepakartojamą vizualinį efektą, nes skaitmeninis prietaisų skydelis sujungtas su dideliu centriniu jutikliniu ekranu. 

Salono apšvietimą LED švieselėmis galima reguliuoti pagal poreikį naudojant aštuonias skirtingas spalvas. Jį atspindinti elegantiška dekoratyvinė juosta iš tikro aliuminio tęsiasi per prietaisų skydelį ir dureles.

2024-ųjų „Red Dot“ apdovanojimai

2024 metų prestižiniame konkurse 60 šalių gamintojų pateikti produktai buvo vertinami 51-oje kategorijoje. Vertinimo komisija geriausiems pavyzdžiams skyrė „Red Dot“ arba „Red Dot: Best of the Best“ apdovanojimus, atsižvelgdama į keturis gero dizaino aspektus, taip pat į atitinkamą sociokultūrinę aplinką, profesinį dėmesingumą ir dizaino patirtį. Produktai buvo vertinami ne lyginant juos tarpusavyje, o atsižvelgiant į individualias jų savybes.