„DACIA“ Dakaro programa: bolido „SANDRIDERS“ testai baigti, kita stotelė – Marokas

2024 M. BIRŽELIO 6 D. „Dacia Sandriders“ komanda baigė pradinį bandymų etapą, kuris yra pasirengimo kitų metų sausio mėnesį vyksiančiam Dakaro raliui, didžiausiam automobilių sporto iššūkiui, kuriame ji dalyvaus pirmą kartą, dalis.

Po sistemų patikrinimo Millbrook poligone Jungtinėje Karalystėje, „Dacia Sandriders“ keturias dienas, gegužės 6–9 d., praleido bandymų komplekse „Sweet Lamb“ Velse, Jungtinėje Karalystėje. Po to komanda išvyko į „Château de Lastours“, Prancūzijoje, kur dar keturias dienas (gegužės 27–31 d.) vyko intensyvūs bandymai, kurių metu trys ekipažai turėjo galimybę išbandyti „Sandrider“ su „BF Goodrich“ padangomis uolėtoje ir sudėtingoje vietovėje. 

Dvi dienas Velse už „Sandrider“ vairo sėdėjo Cristina Gutiérrez, o po to devyniskart pasaulio ralio čempionas Sébastienas Loebas perėmė bandymų ir tobulinimo pareigas. 

Daugkartinis Dakaro nugalėtojas Nasseras Al-Attiyah pirmą kartą išbandė „Sandrider“ galią per dvi dienas „Château de Lastours“ vietovėje. Vėliau pusantros dienos už vairo vėl sėdo Sébastienas, o paskutinę važiavimo popietę užbaigė Cristina.

„Dacia Sandriders“ komandos vadovė Tiphanie Isnard patvirtino, kad pradinis bandymų etapas pranoko lūkesčius, nes Al-Attiyah, Gutiérrez ir Loebas bei organizacijos inžinieriai ir technikai ekspertai patyrė labai mažai problemų.

Dabar vyksta intensyvus darbas prieš pirmąjį išsamų bandymą Maroke birželio 28–liepos 5 d. Tuomet „Sandrider“ bus išbandytas vietovėje, panašioje į tą, su kuria teks susidurti Dakaro ralyje – 2025 m. FIA pasaulio ralio ralio čempionato atidarymo etape Saudo Arabijoje sausio 3-17 d.

NASSERAS AL-ATTIYAH (KATARAS), „DACIA SANDRIDERS“ VAIRUOTOJAS

„Bandymas „Château de Lastours“ buvo pirmas kartas, kai kartą sėdau į „Dacia Sandrider“. Man pasirodė, kad jį lengva vairuoti, jis greitas ir stiprus. Pirmąją dieną nuvažiavome 270 kilometrų, antrąją – tiek pat. Nebuvo jokių problemų ir mums labai patiko. Esame gerai nusiteikę kitiems bandymams ir jau laukiu kelionės į Maroką.“

CRISTINA GUTIÉRREZ (ISPANIJA), „DACIA SANDRIDERS“ VAIRUOTOJA

„Galimybė pamatyti, kaip veikia „Dacia Sandrider“, ir įveikti pirmuosius kilometrus su šiuo automobiliu buvo neįtikėtina. Automobilyje jaučiuosi labai patogiai, prisitaikau prie naujo tipo automobilio ir man naujos kategorijos. Prieš akis dar daug svarbių bandymų dienų, tačiau apskritai esame labai patenkinti komandos darbu. Pasiekėme tiek, kiek tikėjomės. Bendras jausmas toks, kad labai didžiuojamės automobilio pasirodymu šiuose pirmuosiuose bandymuose.“

SÉBASTIENAS LOEBAS (PRANCŪZIJA), „DACIA SANDRIDERS“ VAIRUOTOJAS

„Bandymai praėjo labai gerai. Vieną dieną praleidau Jungtinėje Karalystėje, dvi – Prancūzijoje. Dirbome su pakaba ir diferencialu, kad rastume gerą automobilio balansą, ir aš likau labai patenkintas tuo, kaip jis veikė. Variklis nuo pat starto dirbo puikiai, neturėjome jokių problemų su automobiliu. Turint omeny kad automobilis visiškai naujas, jis atrodo išties gerai, todėl nekantriai laukiu, kada galėsime tęsti bandymus Maroke.“

PHILIPAS DUNABINAS, „DACIA SANDRIDERS“ TECHNINIS DIREKTORIUS

„Prieš išvykdami į pirmąjį bandymą tikroje ralio maratono aplinkoje Maroke, atlikome keletą pradinių bandymų. Kol kas viskas vyko stebėtinai sklandžiai, be jokių rimtesnių problemų. Mums pavyko praeiti visus pagrindinius bandymus, susijusius su varikliu, be to, pakabos nustatymas vyko sklandžiau, nei tikėjomės, pavyko peržiūrėti transmisijos nustatymus, kalbant apie diferencialus. Pakabą labai gerai patikrinome ne tik per bandymą „Sweet Lamb“, bet ir būdami „Château de Lastours“. Dabar mūsų laukia daug darbo, kad sutvarkytume daugelį detalių, kad automobilis būtų paruoštas raliui. Mums pavyko išryškinti vieną ar dvi problemas, susijusias su ekipažo įrengimu automobilio viduje, kurias norime patobulinti, ir tai taip pat turėtų būti įgyvendinta iki bandymų Maroke. Viskas atrodo tikrai pozityviai, tik keli labai smulkūs dalykai, kuriuos pavyko gana greitai išspręsti. Dabar komanda dirba visu pajėgumu, ruošdama viską Marokui, todėl labai laukiame, kada galėsime ten tęsti pasirengimą Dakaro raliui.“