Pristatoma kolekcinių automobilių platforma „Commody“, leis tapti realių automobilių bendrasavininkiu

Daugelio automobilių mėgėjų svajonės netrukus išsipildys – veiklą pradedanti kolekcinių automobilių platforma „Commody“ leis kiekvienam norinčiam įsigyti dalį realaus kolekcinio automobilio ir tapti jo bendrasavininkiu. Tai – pirmoji tokia platforma Europoje. Vartotojams jau šiais metais ketinama pasiūlyti 5 kolekcinius automobilius, o kitąmet – dar 10.

„Šia idėja siekiame demokratizuoti kolekcinių automobilių pasaulį, kuris tradiciškai yra prieinamas tik siauram, uždaram ir dažniausiai labai pasiturinčiam kolekcininkų bei investuotojų ratui. Dabar visi automobilių fanai galės tapti ikoniškiausių automobilių bendrasavininkiais ir taip kaupti savo svajonių garažą. Tuo tarpu kolekcinių automobilių savininkams platforma leis generuoti pajamas, išliekant automobilių savininkais ir galint toliau jais naudotis“, – sako idėjos sumanytojas, finansų ekspertas ir investuotojas Vilius Oškeliūnas.

Platformoje užsiregistravęs ir paskyrą susikūręs pirkėjas ras kolekcinių automobilių sąrašą su kiekvieno iš jų išsamiu aprašymu, nuotraukomis, dokumentais, istorija​, istoriniais tokių automobilių vertės pokyčiais. Pirkėjas galės įsigyti pasirinktą kiekį kolekcinių automobilio vienetų, tiesiogiai pirminio pardavimo metu arba vėliau, perpirkdamas juos iš kitų to automobilio vienetų turinčių pirkėjų. Automobilius į kolekcinius vienetus „Commody“ padalija pasiremdami NFT technologija.

„Pavyzdžiui, jei 100 000 eurų vertės kolekcinio automobilio savininkas nusprendžia parduoti 30 proc. automobilio, ši dalis yra konvertuojama į, tarkime, 1 000 kolekcinių vienetų, kurių kiekvieno vertė 30 eurų. Įsigijusieji kolekcinius automobilio vienetus bus oficialiai registruoti valstybiniame automobilių registre kaip bendrasavininkiai toje šalyje, kurioje registruotas ir automobilis“, – pavyzdį pateikia V. Oškeliūnas.

Pirmasis automobilis, siūlomas įsigijimui platformos starto metu, bus išskirtinis 149 000 eurų vertės 2003 m. gamybos „Porsche 911 Turbo“, dar žinomas kaip „Porsche 996“. Pagal „Commody“ taisykles automobilio saugojimu savo garaže, draudimu ir priežiūra rūpinsis jo pagrindinis savininkas, tad tai nesukurs jokių kaštų bendrasavininkiams.

Planuojama, kad pirmojo automobilio kolekcinio vieneto kaina bus vos 25 Eur. Besidomintys yra kviečiami registruotis platformoje ir atsistoti į „gyvą eilę“ tapti automobilio dalininkais.

Apie „Commody“

„Commody“ – pirmoji Lietuvoje ir Europoje kolekcinių automobilių platforma, leidžianti parduoti ir įsigyti dalį realaus kolekcinio automobilio. „Commody“ yra oficialiai registruota uždaroji akcinė bendrovė, veikianti ir reguliuojama pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Commody komandą sudaro 6 profesionalai – finansų ekspertas ir gerovės valdytojas Vilius Oškeliūnas, rinkodaros strategė Gerda Oškeliūnė, fintech atstovai, „Savy“ ir „HFinance“ įkūrėjai Vytautas Zabulis ir Gintautas Ščerbavičius, IT sprendimų ekspertas Martynas Pranaitis bei automobilizmo fanas bei auto žurnalistas Vitoldas Milius.