Motociklininkų Kalėdos jau įvyko: pristatė tai, ko bekelės mėgėjai net negalėjo tikėtis

Kai Lietuvoje motociklų sezonas baigiasi arba lieka aktyvus tik tiems, kam nebaisūs šalti ir drėgni orai, Italijoje jau beveik šimtmetį vyksta bene laukiamiausias renginys – didžiausia motociklų paroda pasaulyje „EICMA“. Šiemet Milane ši paroda vyko jau 82 kartą ir ją aplankė daugiau nei 600 tūkstančių žmonių. Tarp daugiau nei2000 reprezentuojamų prekinių ženklų iš penkiasdešimties šalių buvo ir daug naujienų, aktualių Lietuvos rinkai.

Nors lyginant automobilių ir motociklų rinką galima atrasti panašumų, skirtumų, turbūt, yra daugiau – dviračių transporto priemonių pasaulyje visiškai nauji modeliai yra pristatomi gerokai rečiau, tačiau visi gamintojai siekia „EICMA“ parodos metu parodyti kažką naujo. Dažnai tai būna smulkūs motociklų programinės įrangos atnaujinimai, nauji dizaino sprendimai ir panašūs patobulinimai, tačiau šiemet buvo galima išvysti ir visiškai naujų modelių, kurie turėtų susilaukti didelio susidomėjimo tarp entuziastų.

Lietuvoje populiariausi didžiųjų gamintojų modeliai

Jau trečius metus iš eilės parodoje besilankantis „Lietuvos metų motociklo“ konkurso organizatorius ir motociklų entuziastas Justas Lengvinas sako, kad tendencijos, pastebimos motociklų rinkoje, paskutiniu metu išlieka tos pačios: „Pirmą kartą atvykus į šią parodą nustebina turbūt du dalykai: parodos ir dalyvių dydis bei kiekis tų gamintojų, kurių niekada nesame girdėję. Tokių čia tikrai daug ir dalis jų, matyt, atvyks į mūsų rinką, o dalis taip ir nesugebės pagaminti gerų, mūsų standartus atitinkančių gaminių. 

Todėl nors ir įdomu pasižvalgyti kas siūloma ir gaminama kitose rinkose, svarbiausia ką pristato mūsų pažįstami gamintojai: „Ducati“, „BMW“, „CFMOTO“, „Honda“. Ir čia nebūtinai kasmet pristatomi nauji modeliai, bet visada malonu užeiti ir pamatyti, kokiais gerais motociklais važinėjamės namuose.“

Štai vienas populiariausių Lietuvoje keturračių ir motociklų gamintojų „CFMOTO“ savo stende pristatė net kelias naujienas, kurios jau parodos metu subūrė minias žmonių. Dalis jų prekyboje bus prieinama jau ateinantį sezoną, dalis – koncepciniai modeliai, parodę netolimą kompanijos viziją.

Naujasis bekelės karalius

Bene didžiausio susidomėjimo parodoje sulaukė visiškai naujas „MT-X1000“ modelis – „Adventure“ tipo motociklas, ryškiai orientuotas į bekelės nuotykius pažengusiems motociklininkams. Čia sumontuotas 946 cm³ darbinio tūrio dviejų cilindrų variklis, išvystantis net 111 AG ir 105 Nm sukimo momentą, o motociklo masė siekia vos 199 kilogramus. 

Tai, kad motociklas sukurtas ilgoms kelionėms, byloja ir 22,5 litro degalų bakas, leidžiantis įveikti daugiau kaip 450 kilometrų. Motociklas aprūpintas KYB reguliuojama pakaba, Brembo stabdžių sistema, šildomomis rankenomis ir sėdyne, kruizo kontrolės sistema ir panašiomis funkcijomis, anksčiau sutinkamomis tik aukštesnės kainų kategorijos modeliuose. Beje, gamintojas iš karto pristatė ir motociklo aksesuarų liniją, sukūręs ją pagal tai, ko dažniausiai prireikia keliautojams – krepšiai, saugos lankai ir panašiai.

Atnaujinimą įgavo ir jau vardą Lietuvoje bei kitose šalyse užsitarnavęs 800MT modelis – naujoji versija, pažymėta ES raidėmis, dabar gaminama su elektroniškai valdoma pakaba, o tai užtikrina didesnį komfortą bei saugumą kelyje.

Beje, tarp naujų modelių, skirtų bekelei, „CFMOTO“ pristatė ir kelis sportinius motociklus: 675NK GP, kurį pristatė „Aspar Racing Team“ komandos nariai, šiuo metu lenktyniaujantys „MotoGP“ trasose.

Dar viena žvaigždė – V4 SR-RR – koncepcinis modelis, varomas naujos kartos 90° V4 varikliu, generuojančiu daugiau nei 210 AG ir sveriančiu mažiau nei 200 kilogramų. Mažesnis nei 1 kg/AG santykis šį motociklą įrašo tarp greičiausių ir galingiausių pasaulyje. Su elektronine pusiau aktyvia pakaba, „Akrapovič“ išmetimo sistema ir aktyviais aerodinaminiais elementais šis modelis tapo vienu didžiausių parodos traukos centrų, o socialiniuose tinkluose rinko milijonines peržiūras.

Atnaujinta keturračių linija

Jau kelis metus Lietuvoje lyderio pozicijas tarp keturračių išlaikantis prekinis ženklas savo pirkėjams taip pat atskleidė ir atsinaujinusią produktų liniją: pristatyti „CFORCE C4“, „C5 TOURING“, „C6 PRO TOURING“ ir visiškai naujos kartos prototipas „CFORCE TECH GEN4“.

Pirmieji trys modeliai pirmiausiai atkreipia dėmesį dėl naujos dizaino kalbos, pirmą kartą pristatytos pernai metų „EICMA“ parodoje. Tiesa, bene daugiausiai dėmesio sulaukė „CFORCE TECH GEN4“ – tai technologinis lūžis visoje keturračių rinkoje. Naujajame modelyje sumontuota iki šiol tik automobiliuose sutinkama visų ratų vairavimo sistema, reguliuojamo aukščio hidraulinė pakaba galinti keisti savo savybes priklausomai nuo kelio dangos.

Nors šios technologijos kol kas dar nėra prieinamos pirkėjui, šis gamintojas jau ne kartą įrodė kaip naujos ir pažangios technologijos gali tapti prieinamos vidutinio kainų segmento pirkėjams.